Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
سیزدهمین دوره مسابقات قایقرانی قهرمانی آب‌های آرام آسیا

«قایقرانان ایران ۱۱ مدال کسب کردند»

2009 September 29

رقابت‌های قهرمانی قایقرانی آسیا در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان در مسافت 500 متر با کسب دو مدال طلا، 5 مدال نقره و چهار برنز برای ایران به پایان رسید.

به گزارش مهر، سیزدهمین دوره مسابقات قایقرانی قهرمانی آب‌های آرام آسیا در رده سنی بزرگسالان و هفتمین دوره مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان از روز شنبه چهارم مهرماه با حضور بیش از 310 ورزشکار از 25 کشور آسیایی در تهران آغاز شده که صبح دوشنبه رقابت‌های بخش فینال مسافت 500 متر در دریاچه آزادی تهران با شناخت قهرمانان پیگیری شد.

20090929-sport-koocheh

در کایاک تک نفره 500 مردان ودر رده سنی بزرگسالان احمد رضا طالبیان بعد از قایقران قزاقستان و ژاپن به مدال برنز این رقابتها دست یافت.

در کانو کانادایی تک نفره 500 متر بزرگسالان شاهو ناصری بعد از نماینده قزاقستان نشان نقره این بازی‌ها را برگردن آویخت. پاروزن کره ای نیز دز این مسافت سوم شد.

در ماده کایاک تک نفره بزرگسالان و در بخش زنان درسا کفیلی بعد از قایقرانان قزاقستان، ازبکستان و ژاپن در مکان چهارم ایستاد و از کسب مدال بازماند.

در ماده کایاک تک نفره مردان و در رده سنی جوانان نماینده ازبکستان مدال طلا گرفت. اروند درویش قایقران کشورمان در این مسافت به مدال نقره رسید و ورزشکاری از قزاقستان مدال برنز را کسب کرد.

در کانوکانادایی تک نفره جوانان و در بخش مردان عادل مجللی بعد از قزاقستان و هند در مکان سوم این بازیها ایستاد.

درکایاک تک نفره زنان ودر بخش جوانان افسانه سپهری مدال نقره این رقابت‌ها را تصاحب کرد. دراین بخش نماینده قزاقستان طلا و تایلند برنز گرفت.

درکایاک دو نفره مردان مسافت 500 متر و در رده سنی بزرگسالان تیم ایران متشکل از آرمین بخشی زاد و رحمت قادری بعد از قایقرانان قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان در مکان چهارم ایستاد.

درکانو کانادایی مردان ودر رده سنی بزرگسالان باز هم دو نفره ایران از کسب مدال بازماند. در این بخش نمایندگان قزاقستان، کره و ویتنام اول تا سوم شدند. تیم دو نفره ایران نیز با ترکیب وحید چراغی و محمد نوری به مقام هفتم رسید.

درکایاک دو نفره زنان و در رده سنی بزرگسالان تیم ایران با ترکیب سیما عروجی و آرزو معتمدی پنجم شد. قزاقستان، ژاپن و کره در این بخش مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در ماده کایاک دو نفره جوانان و در بخش مردان تیم ایران متشکل از علیرضا علی محمدی و علی میرزایی با قرار گرفتن برسکوی نخست اولین مدال طلای امروز قایقرانان کشورمان را در مسافت 500 متر بدست آوردند. تیم قزاقستان وازبکستان در مکانهای بعدی ایستادند.

در کانو کانادایی دو نفره مردان ودر رده سنی جوانان تیم ایران بعد از تیم های قزاقستان و ازبکستان به مدال برنز بسنده کرد. در این بخش امیرحسین خدایار و محسن سعادت خواه برای کشورمان پارو زدند.

درکایاک دو نفره زنان و در رده سنی جوانان آزادی محمدی و نجمه سجادی با پیشی گرفتن برحریفان خود به مدال طلای رقابتهای قهرمانی آسیا دست یافتند. دو تیم چین و قزاقستان نیز دوم و سوم شدند.

درکایاک چهارنفره مردان و در رده سنی بزرگسالان تیم ایران بعد از قزاقستان و ازبکستان در مکان سوم ایستاد و به مدال برنزرسید. یاسرهدایتی، عباس صیادی، امین بوداغی و آرمین بخشی زاد ترکیب تیم ایران را تشکیل می دادند.

در کایاک چهارنفره زنان و در رده سنی بزرگسالان تیم ایران بعد از کشورهای کره، قزاقستان و ازبکستان در مکان ششم ایستاد. در این مسافت ودر این ماده سیما عروجی، آرزو معتمدی، راحله محمد میرزایی و درسا کفیلی در ترکیب ایران پارو زدند.

در کایاک چهار نفره مردان ودر رده سنی جوانان ایران با ترکیب علیرضا علی محمدی، جعفر دوست محمدی، اروند درویش و علی میرزایی موفق به کسب مدال نقره شدند. تیم های قزاقستان و ازبکستان نیزعناوین بعدی را بدست آوردند.

در کایاک چهار نفره زنان و در رده سنی جوانان تیم ایران با ترکیب پرستو حایری، هانیه خطیبی، مهرآزین مهروان و روژان پیروزان به مدال نقره این رقابت‌ها رسید. تیم های قزاقستان و چین تایپه نیز اول و سوم شدند.

قایقرانان کشورمان در مسافت 500 متر رقابتهای قهرمانی آسیا در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان موفق به کسب 2 مدال طلا، 5 مدال نقره و 4 مدال برنز شدند.

رقابت‌های قهرمانی قایقرانی آسیا عصر دوشنبه در دور مقدماتی مسافت 200 متر آغاز و روز سه شنبه هفتم مهرماه در بخش آب‌های آرام به کار خود پایان مید‌هد. در کنار برگزاری رقابت‌های قهرمانی قایقرانی آب‌های آرام آسیا سومین دوره مسابقات ماراتن قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان نیز برگزار خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|