Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در مکه اتفاق افتاد،

«تجاوز به دختر ۱۵ ساله زائر خانه خدا»

2010 September 25

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع : تابناک

به گزارش شیعه آنلاین، پزشک‌قانونی عربستان‌سعودی پس از چند روز بازرسی بدنی و بررسی پرونده احتمال تجاوز جنسی به «سارا خطیب» دخترک 15 ساله الجزایری در شهر مکه مکرمه، که پس از مورد تجاوز قرار گرفتن جان باخت، وقوع چنین تجاوزی را رد کرد. پزشک‌قانونی سعودی در گزارش خود که در این مورد منتشر کرد، نوشت: «هیچ‌گونه تجاوز به این دخترک نشده بود بلکه علت مرگ وی، شکستن دست و پا و وارد شدن ضربه شدید به ستون فقرات او به‌دلیل پرتاب شدن از ارتفاع بوده است.»

در همین حال اظهارات ضد و نقیض بسیار زیادی از مسوولان مختلف عربستان‌سعودی در مورد این پرونده بیان شده است. در همین راستا سرهنگ «عبدالمحسن» سخن‌گوی پلیس شهر مکه مکرمه طی ادعایی تعجب‌برانگیز با هدف سرپوش گذاشتن بر جنایت انجام‌شده در شهر مکه، گفت: «تحقیقات و بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که به‌این دختر 15 ساله تجاوز نشده بلکه به‌دلیل افتادن از طبقه شانزدهم هتل، دست و پای وی شکسته و به بخش‌های دیگر بدنش ضربه وارد شد و سپس جان باخت.»

سرهنگ «عبدالمحسن» در ادامه، اظهارات سابق خود را رد کرده و گفت: «البته این پرونده هنوز بسته نشده و بازجویی‌ها با متهمان و مظنونین هم‌چنان ادامه دارد و طی چند روز آینده نتیجه نهایی تحقیقات رسمن اعلام خواهد شد. اکثر متهمان بازداشت افرادی غیرسعودی هستند. هنوز برای اعلام نتایج تحقیقات زود است اما سرنخی به‌دست آورده‌ایم که نشان می‌دهد یکی از متهمان با «سارا خطیب» رابطه برقرار کرده است. این منظون تبعه یکی از کشورهای عربی است که به‌طور غیرقانونی وارد عربستان شده است.»

پدر این دخترک الجزایری طی اظهاراتی گفت: «برای زیارت خانه خدا به این‌جا آمدیم. در این هتل مستقر شدیم. سه‌شنبه گذشته که در اتاقمان بودیم، دخترم برای بازی کردن از اتاق بیرون رفت. بعد که قرار شد برای شام به رستوران هتل برویم، ناگهان متوجه غیبت دخترم شدم. فورن مسوولان هتل را مطلع ساختم. مسوولان هتل هم به مهمان‌داران دستور دادند که همه جای هتل را بگردند. همه مهمان‌داران دقایقی بعد بازگشتند و از نیافتن دخترم خبر دادند. سه تن از مهمان‌داران که به طبقه شانزدهم (طبقه‌ای متروکه) رفته بودند، بازنگشتند. دقایقی بعد صدای سقوط دخترم از آن طبقه به گوش رسید. فورن نیروهای امداد و امنیتی را باخبر کردیم و در محل حاضر شدند اما دختر جان باخته بود.»

گفتنی است در اعتراض به وقوع چنین جنایتی بیش از 300 زائر الجزایری در نزدیکی هتل محل وقوع این جنایت دست به تظاهرات زده و خواستار حضور فوری سفیر الجزایر در عربستان شدند تا از وی بخواهند فورن مقامات سعودی را زیر فشار قرار داده و از آنان بخواهد که پرونده تجاوز به این دخترک 15 ساله را بررسی کنند و پاسخی منطقی به آنان بدهد. تظاهر کنندگان هم‌چنین خواستار تحویل دادن جسد این دخترک شدند اما گویا مقامات سعودی که از فاش شدن این جنایت در هراسند، از تحویل دادن جسد خودداری می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,