Saturday, 18 July 2015
01 December 2023

«احتمال ابطال معامله سهام مخابرات در بورس»

2009 September 30

خبر

جمشید پژویان از بررسی معامله مخابرات در شورای رقابت و احتمال باطل شدن آن به دلیل انحصار زایی سخن گفت.

یک روز پس از انجام معامله 8 میلیارد دلاری 51 درصد سهام شرکت مخابرات ایران در بورس سهام تهران، رییس شورای رقابت از احتمال ابطال این واگذاری خبر داد. این اظهار نظر پس از آن صورت گرفت که طی دو روز گذشته واکنش‌های انتقادی گسترده‌ای از سوی کارشناسان نسبت به انحراف دولت در اجرای سیاست‌های ابلاغی اصل 44 از سوی رهبر ایران ابراز شده است.

کارشناسان واگذاری 51 درصد سهام صنعت استراتژیک مخابرات به یک نهاد نیمه دولتی را به بهانه خصوصی‌سازی به باد انتقاد گرفته‌اند. بر این اساس «پژویان» که با حکم محمود احمدی‌نژاد به عضویت شورای رقابت درآمده و ریاست این شورا را نیز بر عهده دارد از بررسی پرونده این واگذاری برای مشخص شدن ابعاد اخلال این معامله در فضای رقابتی اقتصاد ایران سخن گفت.

ارتباطات مخابراتی در کشور ما در انحصار دولت است و این انحصار باید بر اساس تفسیر جدید اصل44 قانون اساسی شکسته شود و واگذاری شرکت مخابرات در بورس تهران از همین زاویه برای شورایی که متولی توسعه فضای رقابتی در اقتصاد ایران است اهمیت پیدا می‌کند.

جمشید پژویان رییس شورای رقابت می‌گوید: « هدف از واگذاری‌ها در اصل 44 به صراحت قانون خصوصی‌سازی ذکر شده است و اگر در این راستا واگذاری به بخش‌های نیمه‌دولتی و یا غیرخصوصی انجام شود خلاف فرایند خصوصی‌سازی است و در واقع خصوصی‌سازی نیست. به نظر من شرط خصوصی‌سازی در این واگذاری رعایت نشده است و به نوعی انتقال انحصار از دولت به بخشی نیمه‌دولتی صورت گرفته است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|۱ Comment

  1. 1

    wh0cd81549 ventolin sildalis atarax trazodone cost of clomid zithromax500.com canada medrol wellbutrin sr 150mg