Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
سی و چهار هزار یورو کمک مالی،

«ضیافت صلح برای فعالان حقوق بشر در ایران»

2010 September 28

رادیو کوچه

روز شنبه، در مراسمی در شهر نورنبرگ آلمان، بیش از سی و چهار هزار یورو کمک مالی برای فعالان حقوق بشر در ایران جمع‌آوری شد. اما مشکل مبتکران جمع‌آوری کمک ‌مالی این است که چگونه این پول‌ها را به دست فعالان ایرانی برسانند.

به گزارش دویچه‌وله، مراسم «ضیافت صلح» با اهداف حقوق بشری شش سال است که به‌طور پیاپی در شهر نورنبرگ در جنوب آلمان برگزار می‌شود. در این مراسم هر دوسال یک‌بار جایزه حقوق بشر شهر نورنبرگ اعطا می‌شود و یک‌بار نیز اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مالی می‌شود. شیرین عبادی و عبدالفتاح سلطانی از جمله‌ی برندگان جایزه حقوق بشر نورنبرگ در سال‌های گذشته بوده‌اند.

در مراسم امسال «ضیافت صلح» که روز شنبه ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۰ در تالار تاریخی شهرداری نورنبرگ برگزار شد، بیش از ۱۸۰ نفر شرکت داشتند. این مراسم ۱۰۰ یورو ورودیه داشت و علاوه ‌بر آن از شرکت‌کنندگان خواسته شده بود داوطلبانه نیز به اهدا کمک مالی اقدام کنند.

غذا و نوشیدنی‌های مراسم نیز مثل سال‌های قبل به‌طور رایگان و به عنوان کمک به هدف‌های مراسم تامین شده بود. امسال «آرونا پارک هتل» (Arvena-Park-Hotel) نورنبرگ تامین غذای مهمانان را بر عهده داشت.

بنابر پیش‌بینی قرار بوده درآمد حاصل از «ضیافت صلح» در اختیار عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری در ایران و برنده‌ی سال ۲۰۰۹ جایزه حقوق بشر شهر نورنبرگ قرار گیرد. آقای سلطانی از اعضای بنیان‌گذار کانون مدافعان حقوق بشر است و در سال‌های گذشته وکالت و دفاع از حقوق بسیاری از زندانیان سیاسی و خانواده‌های آن‌ها را بر عهده داشته است، کاری که به گفته‌ی شهردار نورنبرگ، در «نظامی ناعالانه و فاقد آزادی‌ها و حقوق مدنی مثل ایران»، بسیار پرخطر است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,