Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
عصر دیروز در کوالالامپور برگزارشد

«نخستین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های مالزی»

2009 October 01

نخستین هم‌اندیشی انجمن‌های دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های مالزی روز چهارشنبه در کوالالامپور برگزارشد.

20091001-hamandishi2

در این نشست که به همت انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه یو‌پی‌ام (ایسام) برگزار شد، نمایندگان و اعضای انجمن‌های دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های «یو‌پی‌ام»، «یوآی‌تی‌ام»، «یو ام»، «یوتی‌ام»، «ام ام یو»، « لیم کوک وینگ»، «یو سی اس‌آی» و «اپیت» حضور داشتند و به معرفی و ارایه عملکرد هریک از انجمن‌های وابسته به این دانشگاه‌ها پرداختند.

در این نشست هم‌چنین پاره‌ای از مشکلات دانشجویان مقیم مالزی هم‌چنین خواسته‌های آنان از طریق نمایندگانشان مطرح گردید.

لزوم ایجاد هم‌گرایی و تعامل در میان تمامی دانشجویان ایرانی و ایجاد دفتری ثابت برای مراجعه آنان و پی‌گیری مشکلات، تعامل و حمایت بیشتر مجموعه رایزنی علمی، فرهنگی و سفارت جمهوری اسلامی ایران با دانشجویان مقیم، ایجاد یک شبکه اطلاع‌رسانی جامع، لزوم توجه هرچه بیشتر به وضعیت علمی، فرهنگی دانشجویان و ایجاد تعامل میان آنان، ارتباط و تعامل بیشتر با مسوولان وزارت علوم و امورخارجه مالزی برای رفع مشکلات دانشجویان، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با فرهیختگان مالزیایی، لزوم ایجاد اشتغال برای برای فارغ‌التحصیلان و ایجاد یک مرکز فرهنگی آموزشی برای ایرانیان مقیم مالزی از عمده خواسته‌های اعضای انجمن‌های دانشجویان ایرانی مقیم مالزی بود.

20091001-news-hamandishi

این دانشجویان هم‌چنین تغییر نحوه برخورد با دانشجویان ایرانی در مالزی، افزایش بی‌رویه قیمت مسکن و خدمات رفاهی، فعالیت غیرقانونی برخی از دفاتر جذب دانشجو به‌ویژه دررابطه با دانشگاه‌های خصوصی، عدم حمایت و تعامل کافی با دانشجویان از طریق سفارت و آموزش زبان انگلیسی را از جمله مشکلات موجود برشمردند.

برخی از نمایندگان نیز خواستار پی‌گیری و ساماندهی هرچه سریع‌تر به وضعیت مدرسه ایرانی کوالالامپور شدند.

نخستین هم‌اندیشی  انجمن‌های دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های مالزی با تعیین بندهای بیانیه پایانی به کار خود پایان داد. این بیانیه در روزهای آتی منتشر خواهدشد.

گفته می‌‌شود که درحال حاضر بیش از شش‌هزار دانشجوی ایرانی در مالزی مشغول به تحصیل هستند که این تعداد به سرعت رو به افزایش است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|