Saturday, 18 July 2015
23 March 2023

«پرویز پرستویی جایزه خود را به مردم ایران تقدیم کرد »

2009 October 01

پرویز پرستویی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم‌های هنری باتومی در گرجستان برای بازی در فیلم «بیست»، این جایزه را از صمیم قلب به مردم ایران تقدیم کرد.

به گفته اعتماد، بازیگر فیلم سینمایی «بیست» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی که در بخش مسابقه چهارمین جشنواره فیلم‌های هنری باتومی به نمایش درآمد، پس از دریافت این جایزه گفت: « آن‌چه مسلم است تشویق برای هر شخصی خوشایند است و من هم همیشه از جایزه گرفتن همکارانم از صمیم قلب خوشحال می‌شوم»
او با اشاره به حضور خود در «بیست» گفت: «زمانی که کاهانی بازی در این فیلم را به من پیشنهاد کرد بدون اطلاع از سوابق و تجربه‌های ایشان، فیلم‌نامه را خواندم. احساس کردم نگاه خوبی را دنبال می‌کند و موضوع فیلم نیز که درباره روزمرگی زندگی آدم‌ها است می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد»

20090930-parastoee-koocheh

پرویز پرستویی در فیلم بیست

پرستویی در ادامه گفت: «از فیلم‌نامه این فیلم متوجه شدم تراوش فکری کاهانی و حسین مهکام نویسنده‌های فیلم‌نامه خیلی همسو است. آن‌ها به مسایل اجتماعی اشراف دارند و تاثیر آن را به خوبی به تصویر کشیده‌اند. من همیشه منتقد سخت‌گیر کارهای خودم هستم، اما وقتی در طول فیلمبرداری کارگروه را دیدم به فکر موفقیت‌های امروز فیلم بودم.»

او در ادامه گفت: «درخشش «بیست» در داخل و خارج کشور حاصل زحمات شبانه‌روزی یک گروه است که در فضایی دوست داشتنی با یک‌دیگر کار کردند. سینمای ایران جوایز متعددی در عرصه‌های بین‌المللی دریافت کرده است. به هر حال همه ما در هر بخشی نیاز به تشویق داریم. جوایز توشه راهی است که ما باید برویم و این تشویق‌ها انرژی بیشتری به ما برای ادامه راه می‌دهد.»

بازیگر فیلم سینمایی «بیست» گفت: «برای تمام جوایزی که تاکنون فیلم «بیست» دریافت کرده است باید به همه عوامل آن تبریک بگویم. تمام عوامل برای شکل گیری این فیلم زحمت کشیدند. من برای تک تک جوایز این فیلم در داخل و خارج از کشور خوشحال شدم.»

بازیگر برگزیده جشنواره فیلم های هنری باتومی گرجستان در پایان گفت: «با وجود اوضاع و شرایط فعلی همه ما آب و خاک کشورمان را دوست داریم و این موفقیت‌ها را مدیون نگاه و تلاش مردم هستیم، به همین دلیل با صمیم قلب این جایزه را به مردم کشورم ایران تقدیم می کنم.»

فیلم سینمایی «بیست» با بازی پرویز پرستویی، علیرضا خمسه، مهتاب کرامتی، فرشته صدرعرفایی و… در جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر به نمایش درآمد و بهار امسال اکران عمومی شد. این فیلم جایزه بهترین بازیگر چهارمین جشنواره فیلم‌های باتومی را برای پرویز پرستویی به ارمغان آورد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|