Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
ضمن رد درخواست آمریکا

«آ.سه.آن با اخراج میانمار از این اتحادیه مخالفت کرد»

2009 July 24

نخست وزیر تایلند، که کشورش ریاست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) را بر عهده دارد، با درخواست آمریکا برای اخراج میانمار از این اتحادیه مخالفت کرد.

20090724_news_thaiprimeminister

پایگاه اینترنتی نیشن به نقل از  «آبهیسیت وجاجیوا» نخست وزیر این کشور نوشت: «اخراج میانمار از اتحادیه آ.سه.آن به معنای منزوی تر ساختن این کشور است و این در حالی است که این امر کمکی به پیشبرد اصلاحات سیاسی و گذار این کشور به دموکراسی نمی کند».

نخست وزیر تایلند با تاکید بر سیاست تعامل و کمک بیشتر به میانمار برای تسریع در روند بازسازی و توسعه سیاسی این کشور افزود:« با وجود اهداف مشترک آ.سه.آن و آمریکا در خصوص کشور میانمار، این اتحادیه نمی تواند از سیاست های غرب در قبال این کشور پیروی کند.»

هیلاری کلینتون، روز گذشته در شانزدهمین اجلاس منطقه ای اتحادیه آ.سه.آن از کشورهای عضو این اتحادیه خواسته بود تا در اعتراض به رفتار دولت نظامی میانمار، اخراج این کشور از آ.سه.آن را مورد توجه قرار دهند.

ادامه بازداشت خانم آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه میانمار، نقض حقوق بشر و همکاری های نظامی مشکوک این کشور با کره شمالی از جمله دلایل وزیر امور خارجه آمریکا برای اخراج میانمار از اتحادیه آ.سه.آن اعلام شده است.

دولت نظامی میانمار به دنبال کودتا در این کشور روی کار آمده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|