Saturday, 18 July 2015
09 August 2020
در میان تدابیر شدید امنیتی آغاز می‌شود،

«برگزاری بازی‌های کشورهای مشترک‌‌المنافع»

2010 October 03

رادیو کوچه

نوزدهمین دوره بازی‌های کشورهای مشترک‌المنافع از روز یک‌شنبه و در میان تدابیر شدید امنیتی آغاز در دهلی آغاز می‌شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، حدود صد هزار نیروی پلیس و امنیتی از سراسر هند به پایتخت این کشور اعزام و تمام فروشگاه‌های دهلی برای روز افتتاحیه تعطیل شده‌اند.

قرار است پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا در مراسم افتتاحیه این مسابقات که در ورزشگاه جواهر لعل نهرو برگزار می‌شود، سخن‌رانی کند.

به گفته مقام‌های هندی برای مقابله با حمله احتمالی شورشیان جنوب آسیا به محل برگزاری بازی‌ها، 80 هزار پلیس به هم‌راه 17 هزار نیروی پارلمانی امنیت بازی‌ها را بر عهده دارند.

حدود هفت هزار ورزش‌کار از 71 کشور طی یازده روز در این مسابقات به رقابت می‌پردازند. این دوره که بزرگ‌ترین دوره تاریخ این بازی‌هاست،بزرگ‌ترین رخ‌داد ورزشی در تاریخ هند نیز محسوب می‌شود.

این در حالی است که در هفته‌های اخیر در خصوص آماده سازی و برنامه‌ریزی این بازی‌ها دولت هند مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفته است.

از سویی دیگر، عده‌ای از ورزش‌کاران به دلیل آن‌چه نا‌امن بودن محل اقامت ورزش‌کاران در دهکده بازی‌ها عنوان شده از حضور در مسابقات صرف‌نظر کرده‌اند.

لازم به ذکر است بازی‌ها دهلی تاکنون حدود 10 میلیارد دلار هزینه داشته و عنوان پرخرج‌ترین دوره تاریخ این بازی‌ها را نیز به دست آورده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,