Saturday, 18 July 2015
25 March 2023

«دستگیری گسترده اعضای دفتر تحکیم وحدت»

2009 October 02

در یک اقدام کم‌سابقه صبح امروز حدود 15 نفر از اعضای دفتر تحکیم وحدت بازداشت شدند. منابع آگاه و برخی از وب‌سایت‌های داخلی خبر می‌دهند که اعضای شورای دفتر تحکیم وحدت تهران  پس از برگزاری جلسه‌ی امروز در محل دفتر تحکیم توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

در بین بازداشت‌شدگان اسامی افرادی چون مهدی عربشاهی، میلاد اسدی، فرید هاشمی از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و نسیم سرابندی دبیر کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت  به چشم می‌خورد.

هم‌چنین زهرا نیک سرشت، فرهاد فراهانی، هادی الم لی، عزت تربتی، مونا غفاری، حامد عزیزی، سیاوش حاتم، حمید موذن، حسین معصومی و مجید عباسی از جمله دانشجویان بازداشت شده در جلسه امروز شورای تهران دفتر تحکیم وحدت هستند.

پیش از این روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت پس از پخش اعترافات عبدالله مومنی سخنگوی سازمان ادوار تحکیم  از تلویزیون ایران بیانیه‌ای را منتشر کرد  . در این بیانیه آمده است: «در اثبات شکنجه و ساختگی بودن اعترافات عبداله مومنی، که سالهاست در جایگاه یک مدافع حقوق بشر، خوش درخشیده، همین بس که یک شبه او را به خودانکاری و خودویرانگری رسانده‌اند و می‌خواهند به دست خود او، خط بطلان به کارنامه حقوق بشری‌اش کشند تا مردم و دانشجویان معترض درس عبرت گیرند که: دفاع از حقوق مردم توطئه دشمن است و مستوجب مجازات»

گفته می‌شود که از محل نگهداری بازداشت‌شدگان اطلاع چندانی در دست نیست و پس از مراجعه خانواده دستگیرشدگان به مراجع انتظامی و امنیتی با اظهار بی‌اطلاعی آن‌ها مواجه شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|