Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
با وجود بیشترین آمار مبتلایان در بریتانیا

«توصیه کلیسا برای مبارزه با آنفلوانزای خوکی»

2009 July 24

روان ویلیامز، اسقف اعظم کلیسای اسقفی انگلستان، توصیه کرده است که برای جلوگیری از شیوع آنفلوانزای خوکی مراجعین کلیسا نباید از یک جام شراب بنوشند.

اسقف اعظم کلیسای کانتربوری، گفته است که اگر مردم حتما می خواهند شراب را بنوشند، کشیش ها باید نان را در داخل جام شراب فروبرده و بعد آن را در دهان مردم بگذارند.

توصیه های اسقف اعظم کلیسای انگلستان برای جلوگیری از پخش شدن ویروس آنفلوانزای خوکی، به دنبال تصمیمات مشابهی توسط کلیساهای دیگر در بریتانیا و در سراسر جهان صورت می گیرد.

بریتانیا بیشترین تعداد مبتلایان به آنفلوانزای خوکی در اروپا را دارد و تاکنون دست کم 30 نفر در این کشور جان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند.

در همین حال وزرای بهداشت کشورهای عرب موافقت کرده اند که مانع از شرکت افراد آسیب پذیر در مراسم حج امسال شوند.

مقامات سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که افرادی که بیماری های مزمن دارند و یا بیشتر از 65 سال و کمتر از 12 سال سن دارند نباید در مراسم حج شرکت کنند.

20090724_news_influe.church

این تصمیم در پی نشست اضطراری وزرای بهداشت کشورهای خاورمیانه که روز چهارشنبه 22 ژوئیه، برای بحث و بررسی در مورد مراسم حج واجب و حج عمره در قاهره برگذار شد، اعلام شده است.

در این نشست مسایلی چون افزایش مبتلایان به آنفلوانزای خوکی در کشورهای جهان و هم چنین افزایش این ویروس در منطقه خاورمیانه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

از جمله دستاوردهای این نشست توافقنامه ای است که عربستان سعودی با سازمان بهداشت جهانی جهت جلوگیری از انتشار ویروس آنفلوانزای خوکی بین حجاج و عمره‌گزاران امسال امضا کرده است.

در این توافقنامه به انجام اقدامات لازم برای حجاج از جمله تزریق واکسن آنفلوانزای موسمی به مدت حداقل دو هفته پیش از سفر به مکه و مدینه و استفاده از واکسن «اچ 1 ان 1» به محض ورود در بازار توصیه شده است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که در حال حاضر 952 نفر در منطقه شرق مدیترانه که از افغانستان به مغرب (مراکش) امتداد دارد، به این ویروس مبتلا هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|