Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
پرسه - گفت‌وگو با دانش‌جویان گردش‌گری

«آموزش در این سوی آب‌ها…»

2010 October 07

سیمین / رادیو کوچه

simin@koochehmail.com

در دنیای گردش‌گری، یکی از عامل‌هایی که می‌تواند در توسعه و رشد این صنعت تاثیر به‌سزایی داشته باشد، نیروی انسانی مورد نیاز این صنعت و آموزش آن است. به عبارتی هرچه شیوه آموزش و تربیت نیروی انسانی شاغل در صنعت گردش‌گری از کیفیت و کمیت بالاتری برخوردار باشد، آینده آن روشن‌تر خواهد بود.

در این برنامه گفت‌و‌گویی دارم با چند تن از دانش‌جویان رشته‌های گوناگون گردش‌گری و نظر آنان را درباره‌ی تفاوت‌های سیستم آموزشی در این حوزه در ایران و کشوری موفق در صنعت گردش‌گری هم چون مالزی، جویا شدم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

برخی از این دانش‌جویان که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای رشته هتل‌داری تحصیل می‌کنند پیش از این نیز در ایران در این رشته تحصیل کرده یا به تدریس اشتغال داشته‌اند و از این‌رو به خوبی می‌توانند مقایسه‌ای بین هر دو فضای آموزشی داشته باشند.

رابطه خوب میان استاد و دانشجو، تاکید بر انجام فعالیت‌های عملی در طول ترم و حضور اساتید با تحصیلات آکادمیک مرتبط در مراکز آموزشی و فراهم بودن امکانات کافی آموزشی از مهم‌ترین نکات مورد اشاره است.

تمرکز بر انجام فعالیت‌های درسی در طول ترم در خارج از ایران برخلاف سیستم آموزشی داخل کشور که تمامی تمرکز بر امتحانات پایان ترم است، یکی از مواردی بود که در نقطه نظر‌های این دانشجویان مورد توجه قرار گرفت.

هادی، دانشجوی کارشناسی ارشد هتل‌داری، علاوه بر این مورد، نبود امکانات مورد نیاز برای آموزش در حوزه گردش‌گری از قبیل آشپزخانه یا هتل را یکی از موانع کسب تجربه ملموس در ارتباط با آنچه آموزش داده می‌شود می‌داند و تاکید دارد که ارایه درس‌ها تنها به صورت نظری و کمبود آموزش عملی در این رشته در ارایه بهتر خدمات تاثیرگذار است.

رابطه خوب میان استاد و دانشجو، تاکید بر انجام فعالیت‌های عملی در طول ترم و حضور اساتید با تحصیلات آکادمیک مرتبط در مراکز آموزشی و فراهم بودن امکانات کافی آموزشی از مهم‌ترین نکات مورد اشاره است

لعیا دانشجوی دیگر مدیریت گردش‌گری است که معتقد است شیوه تدریس و آموزش در خارج از ایران با داخل آن به طور کامل متفاوت است. او معتقد است که در سیستم آموزشی تاکید زیادی بر انجام تحقیق توسط دانشجویان و به روزبودن تحقیقات و اطلاعات می‌شود هم چنین تمامی امکانات لازم برای درس خواندن در دانشکده یا دانشگاه فراهم است و دانشجو می‌تواند از این امکانات (اینترنت، کتابخانه، چاپ و …) در محل تحصیل خود استفاده کند.

او تاکید اساتید بر ارایه تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان به صورت کنفرانس یا ارایه عمومی آن‌ها را عامل مهمی در افزایش اعتماد به نفس دانشجویان برای حضورهای اجتماعی و ارایه هر چه بهتر دانش خود می‌داند.

هادی هم‌چنین به وجود فاصله زیاد بین دانشجو و استاد در ایران اشاره می‌کند و این که زمانی استادی «دکتر» باشد دیگر به آسانی نمی‌توان به او دسترسی یافت در صورتی که در خارج از ایران این گونه نیست و دانشجویان در ارتباط با استادان خود چندان تفاوتی احساس نمی‌کنند و به راحتی با آنان در ارتباط هستند.

و گلناز در تاکید حرف او می‌گوید: «رابطه بین دانشجو و استاد در ایران این سو و آن سوی میزی است و یافتن استادها خیلی دشوار است. دسترسی آسانی به استاد ندارید اما این‌جا استادها در روز نخست شماره تلفن و تمام امکان دسترشی شان را در اختیار دانشجو قرار می‌دهند و در همه حال با طیب خاطر پاسخ گوی دانشجویان هستند.» او می افزاید هم‌چنین اگر استادی حتا دانش کافی در زمینه‌ای خاص نداشته باشد، به خوبی دانشجو را دوستانه راهنمایی می‌کند و خط کاری را به او نشان می‌دهد که این رابطه خوبی است.

یگانه دانشجوی دوره دکترای مدیریت هتلداری نیز معتقد است که در ایران نیروی تحصیل‌کرده این رشته در حوزه آموزش بسیار محدود است در حالی که در کشوری مثل مالزی اغلب اساتید تحصیل‌کرده این رشته هستند.

او با تاکید بر این که آموزش در ایران استاندارد نیست می افزاید که در این‌جا ارتباط روحی و تحصیلی میان دانشجو و استاد بسیار خوب است در حالی که در ایران استادها از دانشجویان فاصله می‌گیرند.

وی به نکته دیگری نیز اشاره می‌کند که اغلب افرادی که به تحصیل در رشته‌های مرتبط با صنعت گردش‌گری روی می‌آورند، به جز آن دسته از دانشجویان علاقه‌مند، افراد شاغل در حوزه‌های مربوطه هستند که تنها برای ارتقای شغلی تحصیل می‌کنند و در نهایت بدون داشتن هیچ بار علمی تنها به دریافت مدرکی اکتفا می‌کنند که این خود یکی از مشکلات صنعت گردش‌گری ایران است.

با امید به این‌که ارایه چنین نقطه نظرهایی بتواند راه‌گشای برخی از مشکلات این صنعت باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,