Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
دادستان تهران:

«با اعتصاب‌کنندگان در بازار برخورد می‌کنیم»

2010 October 07

خبر / رادیو کوچه

دادستان تهران، روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه، درمراسمی در تهران اظهار داشت که اگر امروز کسی بخواهد با بی‌تفاوتی و تجاهل نسبت به مسایل اقتصادی نظم عمومی را بر هم بزند، دستگاه قضایی و انتظامی با او برخورد خواهد کرد.

به گزارش فارس،‌ عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران روز چهارشنبه در پی ادامه یافتن اعتصاب برخی کسبه بازار طلا و صرافی‌ها در چند شهر ایران اعلام کرد که دستگاه قضایی ایران با کسانی که با بستن بازار و احتکار بخواهند نظم جامعه را بر هم بزنند، برخورد خواهد کرد.

هم‌زمان اصغر ابوالحسنی، معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایران از «برخورد قانونی و شدید» با صرافی‌هایی که عرضه ارز را متوقف یا محدود کرده‌اند، خبر داد.

آقای ابوالحسنی روز چهارشنبه گفت که با توجه به این‌که ارز در صرافی‌ها وجود دارد و کار صرافی‌ها نیز خرید و فروش ارز است، خودداری از عرضه ارز و یا عرضه محدود آن «بی‌معنا و نوعی تخلف» محسوب می‌شود و کسانی این کار را انجام می‌دهند که بخواهند احتکار کنند و یا این‌که بخواهند در آینده با قیمت بالاتری ارز خود را بفروشند.

در چند روز گذشته و در پی افزایش ناگهانی بهای ارز در ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی اقدام به عرضه ارز در صرافی‌های بانک‌ها کرد که این امر به تشکیل صف‌های طولانی مشتریان در مقابل این صرافی‌ها منجر شده است.

به گفته برخی کارشناسان این اظهارات هشداردهنده، نوعی تهدید به اعتراضاتی باشد که ممکن است در پی اجرای طرح هدف‌مند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت‌ها در سطح جامعه و بازار بروز کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,