Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
حکم به صورت غیابی صادر شد،

«چهار سال حبس و شلاق محکومیت یک روزنامه‌نگار»

2010 October 09

خبر / رادیو کوچه

سعید رضوی فقیه، روزنامه‌نگار، طی حکمی از سوی دادگاه انقلاب به صورت غیابی به چهارسال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم و به تازگی برای گذراندن این دوران به اوین فراخوانده شده است.

به گزارش جرس، پس از گذشت نوزده ماه و ممنوع‌الخروج بودن، حکم غیابی دادگاه انقلاب بدون برگزاری مجدد به وی ابلاغ شده است.

وی هشتم بهمن‌ماه  پس از عزیمت به کشور، با جلب گذرنامه در فرودگاه امام خمینی، از سوی دادگاه انقلاب ممنوع‌الخروج، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. این روزنامه نگار پس از شانزده روز به قید و ثیقه صد میلیونی تومانی آزاد شد تا محاکمه‌ای که به صورت غیابی برگزار شده بود تجدید شود. اما اینک با دریافت احضاریه وی موظف است که خود را به اوین معرفی کند.

دادگاه انقلاب اسلامی تهران، ‌رضوی فقیه را به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی»، «شرکت در تجمعات غیرقانونی» و «توهین به مقام رهبری»، به طور غیابی محاکمه و به تحمل چهار سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده اما اخیرن پرونده اتهامی دیگری نیز برای او مطرح شده است.

لازم به ذکر است رضوی فقیه‌ سابقه فعالیت در روزنامه‌های اصلاح‌طلب صبح امروز، بهار، دوران امروز، بنیان، نوروز، یاس نو و وقایع اتفاقیه را در کارنامه خود دارد. رضوی فقیه هنگام عضویت‌اش در شورای سردبیری «یاس نو» در دفتر این روزنامه بازداشت شد.

رضوی فقیه طی سال‌های ابتدایی دهه هشتاد دو دوره به‌عنوان عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت انتخاب شد.

او که دارای مدرک دکتری فلسفه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته‌ای دیگر به فرانسه رفت و در آن‌جا نیز در مهر ۱۳۸۵ به‌عنوان دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا انتخاب شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,