Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
رییس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد:

«تایید خروج اطلاعات ازسازمان انرژی اتمی ایران»

2010 October 10

خبر / رادیو کوچه

علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهوری اسلامی و رییس سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه ابراز داشت که برخی از کارمندان این سازمان در گذشته اطلاعاتی را خارج کرده‌اند، ولی این سازمان در تلاش است جلوی تکرار این امر را بگیرد.

به گزارش فارس، آقای صالحی گفت که کشورهای غربی با بعضی از کارشناسان سازمان انرژی اتمی ایران تماس گرفته‌اند و آن‌ها را با وعده ادامه تحصیل و فراهم آوردن شغل و امکانات رفاهی بهتر در خارج از ایران وسوسه کرده‌اند و در مواردی موفق شده‌اند که اطلاعاتی را از این طریق به دست آورند.

وی هم‌چنین تصریح کرد: «خوش‌بختانه سازمان انرژی اتمی توانست با کسب اعتماد مهندسان نسبت به رفع دغدغه‌های فکری آنان از جهت تحصیل و سربازی فرزندانشان اقدام کند تا آن‌ها بدون دغدغه در سازمان کار کنند».

آقای صالحی به عنوان نمونه‌ای از اطلاعات خارج شده، به مسایل مربوط به «امور بازرگانی و خریدهای خارجی» سازمان اشاره کرد، اما تاکید کرد که در حال حاضر درز اطلاعات «تقریبا غیرممکن» شده است.

لازم به ذکر است او حاضر نشد گزارش‌های مربوط به بیرون آمدن بعضی از این دانش‌مندان از سازمان انرژی اتمی و خروج آن‌ها از ایران را تایید کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,