Saturday, 18 July 2015
20 March 2023

«گالری/کمپین فعالان طرف‌دار صلح در آلمان برای آزادی سعید متین‌پور»

2010 October 10

منبع: ساوالان سسی

فعالان طرف‌دار صلح و انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) روز شنبه ۲ اکتبر ۲۰۱۰ با برگزاری مراسمی در شهر هایدلبرگ آلمان خواهان آزادی سعید متین‌پور و رسیدگی به وضعیت بد جسمی وی شدند.

در این مراسم کتاب‌خوانی که با نام «پیش به سوی صلح» و با حمایت انتشارات هیملهبر آلمان در مرقن راسیون هاوس شهر هایدلبرگ برگزار شده بود اطلاعیه عفو بین‌الملل شهر هایدلبرگ در میان شرکت‌کنندگان در مراسم پخش شد و اطلاعاتی به زبان آلمانی در مورد وضعیت سعید متین‌پور روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر و سایر زندانیان سیاسی آذربایجانی در اختیار حاضران در مراسم قرار گرفت.

فعالان صلح در این جلسه با امضای طوماری خواهان آزادی سعید متین‌پور و امکان دست‌رسی وی به امکانات پزشکی شدند.

سعید ساعد عضو آداپ و از برگزار کنندگان این کمپین امضا در مصاحبه‌ای با خبرنگار ما می‌گوید: «ما در آلمان سعی می‌کنیم تا از هر امکانی برای رساندن صدای زندانیان سیاسی آذربایجانی که در زندان‌های ایران به سر می‌برند استفاده کنیم و کمپین خود را تا آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران ادامه خواهیم داد.»

سعید متین‌پور فعال حقوق بشر و ژورنالیست آذربایجانی است که پس از ۹ ماه شکنجه در زندان اوین تهران به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده است. این روزنامه‌نگار آذربایجانی از ۲۰ تیر ۸۸ بازداشت و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت ۸ ساله در بند ۳۵۰ زندان اوین تهران است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,