Saturday, 18 July 2015
29 March 2023

«گالری/هند و نوزدهمین دوره بازی‌های کشورهای مشترک‌‌المنافع»

2010 October 11

مراسم با شکوه افتتاحیه نوزدهمین دوره بازی‌های کشورهای مشترک‌المنافع، در میان تدابیر شدید امنیتی در استادیوم جواهر لعل‌نهرو در دهلی شروع شده است. این مراسم نشان‌دهنده سنت‌های فرهنگی متنوع هند است. حدود 9 هزار نوازنده و رقصنده به مدت دو ساعت برنامه نمایشی اجرا کردند. در مراسم افتتاح بازی‌ها شاگردان مدارس دهلی برنامه رقص و آواز اجرا کردند.

برگزارکنندگان این مسابقات که در پرجمعیت‌ترین کشور عضو کشورهای مشترک‌المنافع انجام می‌شود می‌گویند این بازی‌ها بزرگ‌ترین مسابقات در تاریخ ورزش کشورهای مشترک‌المنافع خواهد بود.

حدود صد هزار مامور پلیس و امنیتی از سراسر هند به پایتخت اعزام شده‌اند و تمام فروش‌گاه‌های دهلی در روز افتتاح بازی‌ها تعطیل شده‌اند. نزدیک به 7000 ورزش‌کار از 71 کشور طی یازده روز در این مسابقات به رقابت می‌پردازند.

بازی‌های کشورهای مشترک‌المنافع هر چهار سال یک‌بار با شرکت مستعمره‌های سابق بریتانیا برگزار می‌شود. این مسابقات نخستین‌بار در سال 1930 تحت عنوان بازی‌های امپراتوری بریتانیا، با شرکت یازده کشور در شهر همیلتون در کانادا برگزار شد. این بازی‌ها برای دولت هند تاکنون حدود 10 میلیارد دلار هزینه داشته است.

بیشتر بخوانید:

«برگزاری بازی‌های کشورهای مشترک‌‌المنافع»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,