Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
در پی منتفی‌شدن استیضاح وزیر آموزش و پرورش،

«تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریسی در مقابل مجلس»

2010 October 11

خبر / رادیو کوچه

پس از اعلام منتفی‌شدن استیضاح حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت جمهوری اسلامی، یک‌شنبه بعد‌ازظهر، معلمان حق‌التدریسی در مقابل مجلس دست به تجمع زده‌اند.

به گزارش ایسنا، جمعی از معلمان خرید خدمتی، بعدازظهر یک‌شنبه آن‌چه «پیگیری مطالبات صنفی خود» اعلام کرده‌اند، در مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شده‌اند.

گزارش‌های رسیده از میدان بهارستانی حاکی از این بوده است که نماینده معلمان مانند گذشته، استخدام رسمی خود و یا تداوم فعالیت این معلمان در کلاس‌های درس به عنوان نیروی شرکتی را از دلایل اصلی تجمع اعلام کرده است.

گفتنی است از دلایل اصلی استیضاح آقای حاجی‌بابایی، عدم رعایت قانون مصوب مجلس در اولویت دادن استخدام رسمی برای معلمانی است که به صورت پیمانی، شرکتی، خرید خدمت و حق‌التدریسی در این وزارت‌خانه کار می‌کنند، عنوان شده است. با این وجود، تنها یک هفته پس از اعلام وصول طرح استیضاح، نمایندگان با معاونان وزیر جلسه برگزار کردند و با استمهال سه‌ماهه، موافقت شده است.

ناظران می‌گویند تجمع روز گذشته، برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر است که توسط معلمان غیر‌رسمی که وضعیت ارتباط استخدامی آن‌ها با وزارت آموزش و پرورش مورد رضایتشان نیست، در مقابل مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

«بازهم معلمان خرید خدمتی مقابل مجلس تجمع کردند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,