Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
فرمانده عمومی ناتو در افغانستان:

«قضیه کشته‌شدن امدادگر بریتانیایی باید روشن شود»

2010 October 12

آرین/ دفتر کابل/ رادیو کوچه

فرمانده عمومی نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان دستور داد تا قضیه کشته‌شدن یک امدادگر بریتانیایی در افغانستان روشن شود.

خانم لیندا نورگروف امدادگر بریتانیایی که به تاریخ 26 سپتامبر از سوی افراد ناشناس در استان کنر افغانستان ربوده شده بود، چهار روز پیش هنگام عملیات نجات کشته شد.

هر چند پیش از این وزارت خارجه بریتانیا از کشته شدن خانم نورگروف توسط رباینده گان سخن گفته بود، اما حالا گفته می‌شود این خانم توسط یک سرباز آمریکایی کشته شده است.

جنرال دیوید پتریوس فرمانده عمومی ناتو و آمریکا در افغانستان ضمن ابراز تاسف از این موضوع، دستور داده روی این قضیه تحقیق شود.

در یک اعلامیه ناتو آمده است که روی این قضیه نیروهای بریتانیایی و آمریکایی به گونه مشترک تحقیق می‌کنند.

روز جمعه پس از مشخص شدن محل نگهداری این خانم، قوای خاص آمریکایی با پیادن شده از چربال‌های نظامی ساحه را محاصره و عملیات نجات را راه‌اندازی کردند.

در جریان این عملیات ربایندگان نیز کشته شدند، اما خانم نورگروف نیز ظاهرن در اثر پرتاب یک بمب دستی از سوی نیروهای آمریکایی کشته شده است.

این خانم بریتانیایی برای نهاد کمک رسان DAI کار می‌کرد و هنگام ربوده شده که از استان ننگرهار به خاطر افتتاح یک پروژه به استان کنر رفته بود، از سوی افراد ناشناس ربوده شد.

روز گذشته بارک اوباما رییس جمهوری آمریکا نیز طی تماس با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا از کشته شدن این خانم بریتانیایی ابراز تاسف کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,