Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
پس از انتشار نامه اخیر،

«تهدید به بازداشت خانواده صدر‌حاج سید‌جوادی»

2010 October 12

خبر / رادیو ‌کوچه

در پی انتشار نامه‌های اعتراضی احمد‌ صدر‌حاج‌سید‌جوادی در خصوص عمل‌کرد دولت محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، ماموران وزارت اطلاعات خانواده وی را به بازداشت تهدید کرده‌اند.

به گزارش کلمه، احمد صدر‌حاج‌سید‌جوادی، وزیر دادگستری دولت موقت و عضو شورای انقلاب، روز پنج‌شنبه پانزدهم مهر‌ماه به طور آشکار از سوی ماموران اطلاعات دولت احمدی‌نژاد مورد تهدید قرار گرفت. ماموران امنیتی تاکید کرده‌اند که در صورت تداوم انتشار نامه‌های اعتراضی از سوی این فعال سیاسی، اقدام به بازداشت و آزار جسمی و روانی خانواده وی خواهند کرد.

این تهدیدات از سوی نهاد‌های دولتی در حالی انجام می‌شود که آقای صدر‌حاج‌سید‌جوادی اخیرن در نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل، پاپ بندیکت شانزدهم و رییس اتحادیه اروپا، خواستار اقدامات فوری این افراد و نهادهای تحت امرشان برای توقف احکام اعدام صادره پیرامون فعالان سیاسی و معترضان به دولت آقای احمدی‌نژاد شده بود.

آقای صدر‌حاج‌سید‌جوادی که به عنوان کهن‌سال‌ترین فعال سیاسی در ایران شناخته می‌شود، با یادآوری این نکته که او پیش از انقلاب ۱۳۵۷ نیز تظلم‌خواهی بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله رهبر کنونی جمهوری اسلامی را به سمع مسوولان نهادهای بین‌المللی می‌رسانده، خواستار دخالت شورای حقوق بشر سازمان ملل و دادگاه کیفری بین‌المللی برای رسیدگی به نقض حقوق بشر در ایران و محاکمه محمود احمدی‌نژاد شده بود.

هم‌چنین گفته می‌شود که بازداشت اخیر دبیرکل و برخی اعضای نهضت آزادی ایران با صدور این نامه‌ها بی‌ارتباط نبوده و با هدف تحت فشار قرار دادن اعضای این حزب ملی و مذهبی جهت توقف کامل حزب و اعضای آن صورت گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,