Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
مطبوعات چهار‌شنبه ایران،

«اهلن و سهلن احمدی‌نجاد»

2010 October 13

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) مساجد سیاست، عبادت خالص و زندگی پاک را درهم آمیزند.

رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌نوزدهمین اجلاس سراسری نماز تاکید کردند مساجد باید در هر منطقه و محل، مامن و محل خیر و برکت و مدرس تفسیر و حدیث و منبر معارف اجتماعی و سیاسی و کانون موعظه و پرورش اخلاق باشند. حضور نسل جوان پاک نهاد ما و حضور روحانیان و معلمان آگاه و دل‌سوز، مسجدهایی را به‌درستی، کانون ذکر و عبادت و اندیشه و معرفت ساخته و یادهای عزیز و گران‌بها را در دل‌های ما برانگیخته است.

2) اهلن و سهلن احمدی‌نجاد.

دکتر احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز با استقبال رسمی رییس‌جمهوری و مقامات بلندپایه لبنان وارد بیروت می‌شود. به‌مناسبت این سفر که بنا به‌اظهار کارشناسان سیاسی منطقه و جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این روزها لبنان حال و هوای خاصی دارد و خیابان‌ها و معابر پایتخت و دیگر شهرهای این کشور ساحلی مدیترانه به‌تصاویر حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری و رییس‌جمهوری و پرچم جمهوری اسلامی مزین شده است. گروه‌های مختلف مردمی نیز در انتظار دیدار با نماینده ملت ایران لحظه‌ شماری می‌کنند.

جام جم

1) لزوم تلاش برای تقویت وحدت در جهان اسلام.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100888187794

«مهندس عزت‌اله ضرغامی»‌ رییس سازمان صدا و سیما در آیین اختتامیه دومین جشن‌واره تولیدات رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در تهران، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را سرآغاز رستاخیز دوباره جهان اسلام و رنسانس اندیشه و تفکر اسلامی در دنیای مدرن امروز خواند و گفت: «امروز اسلام به‌عنوان محکم‌ترین، اصیل‌ترین و مهم‌ترین عامل ما را به‌هم پیوند داده است و رسانه‌های جهان اسلام باید از این عامل وحدت‌آفرین به‌خوبی استفاده کنند.

2) جزییات نشست مجلس با طلافروشان.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100888173243

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اعلام جزییات نشست نمایندگان مجلس با طلافروشان از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای بررسی کارشناسی موضوع اجرای مالیات بر ارزش افزوده در صنف طلا و جواهر در مدت سه هفته خبر داد.

کیهان

1) فرانسه فلج شد، تظاهرات و اعتصاب در 224 شهر.

http://www.kayhannews.ir/890721/16.htm#other1603

تظاهرات و اعتصابات نامحدود مردم فرانسه در اعتراض به‌سیاست‌های اقتصادی دولت پاریس، این کشور را فلج کرد.

2) خروج 10 هزار کارمند از تهران.

http://www.kayhannews.ir/890721/4.htm#other404

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری از خروج قطعی 10 هزار کارمند از تهران تاکنون خبر داد و گفت: «تسهیلات جدیدی بابت هزینه‌های آب، برق، گاز و سرمایش و گرمایش در منزل به‌کارمندان دورکار پرداخت می‌شود.

رسالت

1) متحدان آمریکا و اروپا برای تحریم ایران به‌عدد انگشتان دست نمی‌رسند.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=42305

سخن‌گوی وزارت خارجه سوییس با تاکید بر عدم وضع تحریم‌های یک‌جانبه از سوی کشورش علیه ایران گفت: «به‌جز آمریکا و اتحادیه ‌اروپا فقط شش کشور دیگر هستند که تحریم‌هایی فراتر از قطع‌نامه شورای‌امنیت علیه ایران وضع کرده‌اند.» به گزارش فارس دولت سوییس به‌دلیل خودداری از اجرای تحریم‌های یک جانبه و فراتر از قطع‌نامه شورای امنیت علیه ایران تحت فشار شدید محافل صهیونیستی قرار گرفته است.در عین حال این کشور هم‌چنان بر عدم اجرای تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران تاکید کرده است.

2) نیروهای رسانه‌ای فتنه‌گران با هماهنگی خاتمی به‌خارج می‌رفتند.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=42309

«سردار احمدی‌مقدم» درنشست هفتگی جامعه وعاظ تهران درخصوص نیروهای رسانه‌ای فتنه‌گران تصریح کرد: «زمانی که آن‌ها برای کمک به‌ رسانه‌های ضدانقلاب ازجمله BBC به خارج از کشور می‌رفتند در جلسه خداحافظی با «سیدمحمد‌خاتمی» دیدارکرده و تصمیم خود را برای خروج از ایران به ‌اطلاع وی رساندند. وی افزود: خاتمی ضمن استقبال از این موضوع از آن‌ها خواست تا با وی در تماس باشند. وی بابیان این‌که ضرباهنگ فتنه اقتصادی شروع شده است، گفت: «آمریکایی‌ها دراین دوره مامور خزانه‌داری خود را به‌ کشورهای مختلف می‌فرستند تا آن‌ها را تحت فشار قرار دهند و دشمنان نیز با توطئه‌ جمع‌آوری ارز از بازار داخلی خواستند به‌ امور اقتصادی ضربه بزنند.

تهران امروز

1) دستگاه قضایی، جز عدالت تحت تاثیر هیچ جریانی قرار نمی‌گیرد.

http://tehrooz.com/1389/7/21/TehranEmrooz/395/Page/2/

رییس دیوان‌عالی کشور با تاکید بر این‌که دستگاه قضایی تحت تاثیر هیچ جریانی جز عدالت قرار نمی‌گیرد، گفت: «محور بقا و استمرار حکومت اسلامی است که ظلم و تار و پود حکومت‌های استکباری را متلاشی و نابود می‌کند.»

2) هشدار وزیر بهداشت درباره ایدز.

http://tehrooz.com/1389/7/21/TehranEmrooz/395/Page/1/

«نسل جوان این بیماری را جدی بگیرد»

وزیر بهداشت با اشاره به این‌که از 80 هزار بیمار مبتلا به‌ ایدز در کشور تنها 25 درصد آن‌ها شناسایی شده‌اند، گفت: «با افزایش رفتارهای پرخطر در آینده ممکن است با آتش‌فشانی از بیماری ایدز در کشور روبه‌رو شویم.»

آفرینش

1) مهمان‌پرست: «1+5 آمادگی مذاکره ندارد.»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=71030

سخن‌گوی وزارت امور خارجه موضوع موشک‌های اس300 را خیلی مهم ندانست و با اعلام این‌که گروه 5+1 آمادگی مذاکره با تهران را ندارد، اظهار کرد: «اگر 5+1 علاقه‌مند به‌مذاکره باشد باید تحرک و جدیت بیش‌تری داشته باشد تا این مسئله به‌ مرحله اجرایی شدن برسد.»

2) لاریجانی: «غربی‌ها نمی‌توانند ما را بترسانند.»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=12883#71026

رییس مجلس شورای اسلامی موضع قزاقستان در زمینه برنامه هسته‌ای ایران را برای تهران قابل قبول دانست و اعلام کرد: «غربی‌ها درموضوع هسته‌ای نمی‌توانند ما را بترسانند.»

فرهیختگان

1) نصب مجسمه امیرکبیر پس از ۳۳ سال در تهران.

http://www.farheekhtegan.net/content/view/14290/50/

33 سال از زمان ساخت مجسمه امیرکبیر زنده‌یاد «ابوالحسن صدیقی» در ایتالیا می‌گذرد، در حالی که او 16 سال پیش و برای آخرین بار آرزو کرد تا این یوسف گم‌گشته‌اش برای نصب در ایران بازگردانده شود. امروز 19 مهرماه سال 88 بالاخره بعد‌از تلاش‌های چند‌ماهه هنرمندان و مدیران سازمان زیباسازی شهر تهران بالاخره مجسمه‌ پرشکوه امیرکبیر به‌ ایران رسید و در فضای زیبایی از پارک ملت نصب شد.

2) گاز مایع سهمیه‌بندی شد.

http://www.farheekhtegan.net/content/view/14323/56/

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز طرح سهمیه‌بندی گاز مایع در سراسر کشور و تعیین سهمیه روزانه 45 لیتر برای خودروهای LPG سوز خبر داد و گفت: «عرضه این فرآورده نفتی در جای‌گاه‌ها فقط با کارت هوش‌مند سوخت انجام می‌شود.»

دنیای اقتصاد

1) تحولات جدید در بازار دلار.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=227769

تازه‌ترین خبرها از بازار دلار حاکی از آن است که بانک مرکزی دیروز قیمت دلار دولتی را پنج تومان دیگر کاهش داد و با صدور اطلاعیه‌ای رسمی به ‌برخی اخبار در خصوص عدم‌فروش ارز به‌ مصرف‌کنندگان عادی واکنش نشان داد، براساس اطلاعیه بانک مرکزی، فروش مستقیم ارز به ‌متقاضیان از طریق صرافی بانک‌ها قطع نشده و عموم مصرف‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به‌این صرافی‌ها همانند صرافی‌های دارای مجوز، ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

2) پنج چالش بانکی در مسیر انبوه‌سازی.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=227789

انبوه‌سازان برای پی‌گیری توصیه‌های اخیر رییس‌جمهوری به‌بانک‌ها بابت «جدیت بیش‌تر در رفع دغدغه مسکن»، به‌پنج چالش عمده در مسیر پرداخت تسهیلات ساخت اشاره کرده‌اند که مهم‌ترین آن عدم اختصاص 20 درصد منابع بانکی به‌بخش مسکن و در مقابل، تمایل بانک‌ها به‌ عقود مشارکتی تسهیلات با سود بالا، با انبوه‌سازان است. سازنده‌ها خواستار برخورد یک‌سان بانک‌ها با مسکن ‌مهر و سایر ساخت‌وسازها هستند و پیشنهاد کاهش نرخ سود و افزایش طول بازپرداخت را مطرح کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,