Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
جهت دیداری دو روزه و گسترش روابط سیاسی،

«احمدی‌نژاد وارد لبنان شد»

2010 October 13

خبر / رادیو کوچه

صبح روز چهارشنبه، 21 مهر، محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، در راس هیتی از مقامات ارشد دولت این کشور به دعوت مقامات لبنانی برای دیداری دو روزه وارد بیروت، پایتخت این کشور شده است.

محمود احمدی نژاد قبل از عزیمت به مقصد بیروت، در گفت‌وگو با خبرنگاران در فرودگاه تهران گفت که هدف از این سفر تبادل‌نظر پیرامون موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای، گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و تلاش برای تعمیق روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف است.

به گزارش مهر، محمدرضا میرتاج‌الدینی، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، منوچهر متکی، وزیر امور خارجه، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران، مسعود زریبافان، رییس بنیاد شهید، و اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس جمهوری، از جمله اعضای هیت هم‌راه آقای احمدی‌نژاد هستند.

قرار است هیت ایرانی با میشل سلیمان، رییس جمهوری، سعد حریری، نخست وزیر، و نبیه بری، رییس مجلس نمایندگان لبنان دیدار رسمی داشته باشد و با سید حسن نصراله، دبیرکل جنبش حزب‌اله لبنان نیز ملاقات کند.

محمود احمدی‌نژاد هم‌چنین با اعضای خانواده امام موسی صدر، از روحانیون برجسته شیعه لبنان که در دهه هفتاد در سفری به لیبی ناپدید شد، دیدار می‌کند.

پیش از این برخی از منابع جمهوری اسلامی از تبادل نظر پیرامون مبادلات و کمک‌های نظامی ایران به ارتش لبنان در جریان این سفر نیز خبر داده بودند اما تا‌کنون در این مورد، گزارش رسمی انتشار نیافته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,