Saturday, 18 July 2015
14 June 2021

«اعضای دستگیرشده دفتر تحکیم وحدت آزاد شدند»

2009 October 05

رادیو کوچه

پانزده تن از اعضای شورای مرکزی و دفتر تهران تحکیم وحدت که صبح روز جمعه دهم مهرماه بازداشت شده بودند، روز شنبه آزاد شدند.  این افراد در هنگامی که برای برگزاری جلسه خود را آماده می‌کردند در پارک جمشیدیه بازداشت شدند.

مهدی عربشاهی، میلاد اسدی و فرید هاشمی از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت جزو بازداشت‌شدگان بودند که به همراه سایر دوستان و هم کارانشان صبح روز شنبه یازدهم مهرماه آزاد شدند.

مونا غفاری، حسین معصومی، حامد عزیزی، مجید عباسی، زهرا نیک سرشت، سیاوش حاتم، حمزه موذن، امیر حسین معظمی، مجید عباسی و محمد رضایی از دیگر  فعالان دانشجویی آزاد شده هستند.

با این حال، تا بعداز ظهر شنبه به وقت تهران، دو نفر دیگر به نام‌های عزت تربتی و احمد احمدیان هنوز در بازداشت بوده‌اند.

مرتضا سیمیاری دبیر اجتماعی دفتر تحکیم وحدت دراین خصوص و در گفت و گو با دویچه‌وله گفت: «ما آزادشدن آن ها را به فال نیک می‌گیریم، چون همان طور که دراطلاعیه‌ی‌مان هم گفته بودیم اعتقاد داشتیم که این نوع برخورد کردن‌ها این زمینه را بوجود می‌‌آورد که ضریب بی‌اعتمادی موجود در داخل جامعه، روز به روز افزایش پیدا بکند و ممکن بود که حوادث  ناگوارتری روی بدهد. اما به هرترتیب ما امیدوارهستیم که این اتفاق برای سایر زندانیان سیاسی بیفتد و آنها هم با توجه به وضعیت نگران‌کننده‌ای که دارند، خیلی زودتر آزاد بشوند و هم خودشان و هم دوستانشان و خانواده‌شان از نگرانی خارج شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|