Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
در روز اختتامیه در پوسان اهدا شد،

«جوایز اصلی جشنواره پوسان برای دو فیلم کره‌ای»

2010 October 16

رادیو کوچه

روز جمعه و پس از اعلام رای کمیته داوران، دو فیلم تولید کره‌جنوبی برنده جوایز اصلی بخش مسابقه «جریان‌های نو» پانزدهمین جشن‌واره بین‌المللی فیلم پوسان شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مراسم اختتامیه این دوره جشن‌واره پوسان روز جمعه برگزار شد و فیلم‌های «دفتر خاطرات موسان» به کارگردانی پارک جونگ-بوم و «شب ناامیدکننده» ساخته یون سونگ-هیون دو جایزه 30 هزار دلاری بخش جریان‌های نو را دریافت کردند که به اولین یا دومین ساخته فیلم‌سازان آسیایی اعطا‌ شد.

امسال 13 فیلم از کره جنوبی، هنگ کنگ، چین، فیلیپین، عراق، هند، ویتنام و تایلند در بخش مسابقه جریان‌های نو رقابت کردند.

پانزدهمین جشن‌واره بین‌المللی فیلم پوسان هفتم اکتبر با نمایش «زیر درخت هاثورن» به کارگردانی ژانگ ییمو کارگردان چینی آغاز شد و جمعه با نمایش فیلم سه‌بخشی «کاملیا» به کارگردانی چانگ جون-هوان از کره، ایسائو یوکیسادا از ژاپن و ویسیت ساساناتینگ به پایان رسید.

در مدت 10 روز برگزاری جشن‌واره در مجموع 306 فیلم در جشن‌واره پوسان به نمایش درآمدند که در میان آن‌ها 103 فیلم برای اولین بار در دنیا روی پرده رفتند. به گفته برگزارکنندگان جشن‌واره بیش از 182 هزار نفر امسال از این رویداد سینمایی بازدید کردند.

عباس کیارستمی فیلم‌ساز ایرانی مهمان افتخاری جشنواره پوسان 2010 بود و ریاست این دوره آکادمی فیلم آسیا را برعهده داشت که برگزارکننده مجموعه برنامه‌های آموزشی است.

لازم به ذکر است «کپی برابر اصل» کیارستمی، «سنگ اول» ابراهیم فروزش، «لطفا مزاحم نشوید» محسن عبدالوهاب، «گشر» وحید وکیلی‌فر، «نیوه مانگ» بهمن قبادی و مستند «همه مادران من» به کارگردانی ابراهیم سعیدی و زهاوی سنجاوی نمایندگان ایران در این دوره جشنواره پوسان بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,