Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
پس از دیدار با کشورهای منطقه خاورمیانه،

«حضور نخست وزیر عراق در تهران»

2010 October 17

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه مقامات عراق از سفر نوری مالکی نخست‌وزیر این کشور به ایران خبر داده‌اند. حضور آقای مالکی در تهران در چارچوب سفری منطقه‌ای صورت می‌گیرد که با سوریه آغاز شد و یک‌شنبه در اردن پی‌گرفته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نوری مالکی در راس هیتی بلند پایه امروز به اردن خواهد رفت و به زودی برای دیدار با مسوولان ایرانی به تهران سفر خواهد کرد.

این منبع از زمان سفر مالکی به تهران سخنی به میان نیاورده است اما خبرگزاری‌های داخلی ایران اعلام کرده‌اند که مالکی دوشنبه در راس هیتی بلند پایه برای بحث بر سر مسایل منطقه‌ای و جهانی به ایران سفر خواهد کرد.

این در حالی است که او چهارشنبه در دمشق با بشار اسد رییس جمهوری سوریه دیدار و گفت‌و‌گو کرد. نخست وزیر عراق قرار است به برخی کشورهای عربی منطقه و ترکیه نیز سفر کند.

این سفر آقای مالکی در حالی صورت می‌گیرد که با وجود گذشت بیش از هفت ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق، سیاست‌مداران این کشور تا کنون نتوانسته‌اند بر سر تشکیل دولت جدید این کشور به توافق برسند.

لازم به ذکر است در انتخابات پارلمانی عراق که ماه مارس گذشته برگزار شد، لیست ائتلاف العراقیه به رهبری ایاد علاوی نخست وزیر اسبق این کشور با کسب 91 کرسی در صدر ایستاد. ائتلاف دولت قانون به رهبری آقای مالکی و ائتلاف ملی عراق به رهبری عمار حکیم به ترتیب در جای‌گاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,