Saturday, 18 July 2015
29 September 2023

«نامه وکیل دراویش به رییس دادگستری لرستان»

2010 October 17

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع : سایت مجذوبان نور

رییس کل محترم دادگستری استان لرستان

با سلام وعرض ادب

احترامن این‌جانب امیر اسلامی‌بورکی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا به‌عنوان یکی از وکلای مدافع دراویش سلسله نعمت‌اللهی گنابادی در پرونده تخریب حسینیه دراویش بروجرد به استحضار می‌رساند: این‌جانب در روز چهارشنبه مورخ 89/7/14 جهت مطالعه پرونده و تهیه رونوشت از دلایل و مستندات کیفرخواست صادره و دفاع از حقوق قانونی موکل به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان بروجرد مراجعه کردم. پس از ارایه و ثبت وکالت‌نامه و تقاضای مطالعه، با توجه به این‌که پرونده مطروحه در 6 مجلد و بیش از 2000 صفحه بود و نظر به این‌که این‌جانب به‌خاطر ناراحتی قلبی و عارضه مچ دست راست قادر به نوشتن نبودم، با اجازه و موافقت مسوولان شعبه، یکی از هم‌راهان، صرفن به‌عنوان کاتب، معین گردید و در نهایت طی صورت‌جلسه‌ای ختم مطالعه پرونده اعلام و توسط این‌جانب امضا شد. متاسفانه در حال خروج از شعبه، ماموران انتظامی و امنیتی این‌جانب و هم‌راهم را به زور و اجبار به اتاق انتظامات هدایت کرده و مورد بازرسی بدنی و تفتیش وسایل قرار دادند. در کمال بی‌ادبی و خارج از نزاکت، مدارک شناسایی و رونوشت مطالعه پرونده را به زور گرفته و نزدیک به یک‌ساعت به صورت غیر قانونی توقیف نمودند. شخصی که خود را ستار معرفی کرد، در پاسخ به تذکر بنده مبنی بر غیر قانونی بودن برخوردها و بیان حق قانونی وکیل در اطلاع وی از محتویات پرونده جهت دفاع از حقوق موکل خود، با برخوردی تند و تحقیرآمیز و با استعمال الفاظی خارج از شان مسوولین امنیتی و انتظامی از جمله (هری، هری برید بیرون و اگر دوباره آمدی برای وکالت دراویش گوشت را می‌گیرم و بیرون میاندازم) مدارک شناسایی این‌جانب را به زمین پرت کرده و گفت حق وکالت از دراویش گنابادی بروجرد را نداشته و به مامورین انتظامی نیز اعلام نمود که از ورود بنده به دادگاه بروجرد ممانعت نمایند. نام‌برده پس از تهدید، توهین و ارعاب فراوان و گرفتن شماره تلفن‌ها و آدرس منزل این‌جانب و هم‌راهم؛ در ساعت 3 بعد از ظهر ما را آزاد نمود.

جناب آقای رییس کل ؛

نیک مستحضرید که وکیل براساس قانون در موضع دفاع هم شان مقام قضا بوده و دارای مصونیت قضایی است و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون آیین دادرسی کیفری و قانون حفظ حقوق شهروندی و آزادی‌های مشروع؛ حق‌گرفتن وکیل را برای تمامی آحاد مردم به رسمیت شناخته است و محدود نمودن این حق مسلم مصرح در قانون اساسی و سو استفاده از مقام بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم بوده و قابل پیگرد می‌باشد، لذا این پرسش مطرح خواهد شد که این چه نیروی  فراقانونی است که قدرت را وسیله قانون‌شکنی و قانون‌گریزی قرار داده ومانع از احقاق حقوق مردم  می‌شود؟ آیا تهدید و ارعاب وکیل و ممانعت وی از وکالت موکل، برخلاف قانون، شرع، انصاف و عدالت نیست؟

متاسفانه باید گفت رفتار خلاف قانون مامورین امنیتی دادگستری بروجرد با این‌جانب به‌عنوان وکیل مدافع دراویش، این شبهه را در ذهن متبادر می‌سازد که روند رسیدگی به پرونده تخریب حسینیه دراویش با چه سرنوشتی روبه‌رو خواهد بود. لذا براساس وظیفه شغلی و سوگند یاد کرده در آغاز کسوت وکالت، بر خود فرض می‌دانم که مراتب رفتار خلاف قانون و خارج از نزاکت و ادب مامورین با این‌جانب در دادگستری بروجرد را به حضور عالی گزارش دهم و قطعن رسیدگی دقیق جناب‌عالی  باعث سلامت دستگاه قضا خواهد بود.

امیراسلامی – وکیل پایه یک دادگستری

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,