Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
پس از گذشت بیش از یک‌ماه بازداشت ستوده،

«دیدار وکیل نسرین ستوده با بازپرس پرونده موکلش»

2010 October 18

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه 25 مهرماه، وکیل نسرین ستوده موفق به دیدار بازپرس پرونده موکلش شده است. بازپرس شعبه سه دادسرای اوین در این دیدار اطلاع داد که برای نسرین ستوده کیفرخواست صادر شده و پرونده وی به دادگاه ارسال شده است.

به نقل از مدرسه فمینیستی، رضا خندان همسر نسرین اظهار داشت: «کیفرخواست نسرین ستوده شامل 3 اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و هم‌کاری با کانون مدافعان حقوق بشر است.»

رضا خندان در ادامه افزود: «هم‌چنین بازپرس شعبه سه دادسرای اوین به نسیم غنوی، وکیل نسرین ستوده، گفته است که وی قرار فک بازداشت برای نسرین ستوده صادر کرده است اما دادستان (و یا معاون وی) با آن مخالفت کرده‌اند. این دومین‌بار است که دادستان (و یا معاون وی) با اعلام نظرهای بازپرس مخالفت می‌کند، دفعه پیش در جریان آزادی موقت نسرین ستوده برای شرکت در مراسم ختم پدرش، بازپرس با این آزادی موقت موافقت کرده بود اما دادستان با آن مخالفت کرد و در نهایت نسرین ستوده نتوانست در مراسم ختم پدرش حضور بیابد.»

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان است که از 13 شهریورماه سال جاری در زندان اوین به‌سر می‌برد و در آخرین اخبار از سوم مهرماه در اعتصاب غذا است. متاسفانه به رغم تلاش وکیل و خانواده نسرین ستوده و نیز نامه کانون وکلای دادگستری، هنوز هیچ کس موفق به دیدار و یا تماس تلفنی با نسرین ستوده نشده است و از این رو ابهام در مورد سلامتی وی هم‌چنان باقی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,