Saturday, 18 July 2015
03 December 2020
جهت گذراندن پنج‌سال حبس،

«انتقال مجید دری فعال دانشجویی به زندان بهبهان»

2010 October 18

خبر / رادیو کوچه

مجید دری، فعال دانشجویی، روز یک‌شنبه از بند 350 اوین به زندان بهبهان در استان خوزستان منتقل شد تا 5 سال محکومیت خود را بگذراند.

به گزارش کلمه، خانواده مجید دری، دانشجوی دربند، پیش از این بارها از حکم زندان در تبعید وی اظهار نگرانی کرده بودند؛ حکمی که بر اساس آن، این دانشجوی زندانی باید ۵ سال باقی‌مانده از حبسش را در زندان بهبهان در استان خوزستان بگذراند.

این در حالی است که خانواده مجید دری بارها از مسوولان قضایی به خصوص دادستان تهران درخواست کرده بودند که از تبعید این فعال دانشجویی به زندان خوزستان جلوگیری کنند.

این دانشجوی دربند در سال ۸۶ و در اعتراض به سو‌مدیریت و فضای امنیتی دانشگاه علامه، ابتدا چند ترم از تحصیل تعلیق و سپس به طور کلی از ادامه تحصیل محروم شد. وی در سال ۸۷ و با هم‌راهی سایر دانشجویان محروم از تحصیل که به دانشجویان ستاره‌دار معروف شده‌اند، «شورای دفاع از حق تحصیل» را تشکیل دادند.

دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات وی در حالی در سوم آذر ماه سال ۸۸ برگزار شد که این دانشجو با اتهام‌هایی از جمله محاربه، اقدام علیه امنیت ملی و بر هم زدن نظم عمومی به یازده سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به شش سال حبس کاهش پیدا کرد، اما حکم تبعید وی به زندان ایذه هم‌چنان در حکم باقی ماند.

پیش از این حکم زندان در تبعید ضیا نبوی، احمد کریمی، حامد روحی‌نژاد و فاطمه رهنما نیز به اجرا گذاشته شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,