Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
اعتراض فدراسیون فوتبال ایران،

«عدم پرداخت کمک مالی فدراسیون جهانی فوتبال به ایران»

2010 October 19

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه و در راستای اعمال تحریم‌های شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی توسط کشورهای مختلف و هم‌چنین شرکت‌ها و سازمان‌ها، فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، از عدم پرداخت کمک‌های سالیانه به فدراسیون فوتبال ایران خبر داده است.

این در حالی است که فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، هر ساله مبلغ یک میلیون دلار را در اختیار همه فدراسیون‌ها فوتبال کشورهای مختلف به عنوان کمک مالی قرار می‌دهد.

به گزارش فارس، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در این خصوص اظهار داشت: «در همین راستا نامه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ارسال کرده‌ایم که کار آن‌ها غیر ورزشی بوده و نباید سیاست در ورزش دخالتی داشته باشد.»

وی در ادامه افزود: «یکی از قوانین فیفا این است که سیاست را در ورزش دخالت ندهد، اما آن‌ها با فشارهای آمریکا دست به این کار زده‌اند.»

رییس فدراسیون فوتبال یاد آور شد: «در حال حاضر تمام سعی خودمان را می‌کنیم تا مبلغ یک میلیون دلار را از فیفا دریافت و این مشکل را حل کنیم.»

مهدی تاج، نایب رییس فدراسیون فوتبال نیز در این مورد عنوان کرد: «نکته جالب و قابل توجه این است که آمریکا از مسدود شدن کمک‌های مالی فیفا به فدراسیون‌ها ابراز خوشحالی کرد. این بودجه ورزشی است و نباید این عمل انجام می‌شد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,