Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
مطبوعات سه‌شنبه ایران،

«مردم را نگران نکنید  پشیمان می‌شوید»

2010 October 19

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) هشدار رییس‌جمهوری به شایعه‌سازان درباره هدفمندی یارانه‌ها: «مردم را نگران نکنید  پشیمان می‌شوید.»

محتکران به هوش باشند که دولت برای رفع نیازهای مردم ذخیره‌سازی‌های لازم را انجام داده و نیازی به سودجویی آن‌ها نیست. دکتر احمدی‌نژاد: «اجرای دقیق و درست هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند عزم ملی و جدی دولت و مردم است. همه بخش‌های کشور از قبل اجرای این طرح سود می‌برند و خانوارها نیز می‌توانند با مدیریت شایسته جلوی مازاد مصرف را بگیرند.»

2) آبادانی عراق در گرو تشکیل سریع دولت و برقراری امنیت است

رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر عراق تاکید کردند: «با وجود ثبات نسبی، هنوز ناامنی در عراق وجود دارد و بخشی از آن از تحمیل برخی قدرت‌ها است.»

3) علی دایی در بین 50 اسطوره فوتبال جهان.

علی دایی در بین 50 اسطوره زنده فوتبال جهان قرار گرفت. این افتخاری تازه برای دایی است که از سوی نشریه معتبر ورلد ساکر به وی تعلق گرفته است. این مجله گزارش ویژه‌ای به همین منظور منتشر کرده که در آن با 50 اسطوره زنده فوتبال جهان گفت‌وگوهای مفصلی صورت گرفته است. ورلد ساکر علی دایی کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی ایران را نیز جزو 50 اسطوره منتخب خود قرار داده است.

جام جم

1) مردم قم رهبر انقلاب را چون نگینی در بر گرفتند.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100888749165

رهبر معظم انقلاب اسلامی در میان استقبال پر شور و گسترده مردمی وارد شهر قم شدند. مردم قم رهبر انقلاب را هم‌چون نگینی در بر گرفتند.

2) یارانه نقدی به حساب مردم واریز شد

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100888750534

فاز نخست یارانه نقدی از امروز سه‌شنبه به حساب سرپرست خانوار در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی واریز شد.

کیهان

1) حمله خونین شبه‌نظامیان طالبان به کاروان ناتو در جنوب افغانستان

http://www.kayhannews.ir/890727/16.htm#other1611

شبه نظامیان طالبان با حمله به کاروان تدارکاتی ناتو در جنوب افغانستان، 9 محافظ شرکت‌های امنیتی خصوصی را به هم‌راه سه نفر دیگر به قتل رساندند.

2) واشنگتن پست: شرکت های چینی تحریم‌های ایران را دور می زنند

http://www.kayhannews.ir/890727/14.htm#other1400

روزنامه واشنگتن پست نوشت: آمریکا می‌گوید شرکت‌های تجاری و بانک‌های چینی تحریم‌های سازمان ملل بر ضد ایران را دور می‌زنند.

رسالت

1) انتقاد شدیداللحن اردوغان از نظام لاییک ترکیه

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=42931

نخست‌وزیر ترکیه طی سخنانی به شدت از نظام لاییک در این کشور انتقاد کرد و گفت: «زمانی بود در ترکیه به اعتقادات مردم، به عبادات ایشان و حتا به اذان گفتن دخالت می‌شد.» نخست وزیر ترکیه در ادامه سخن‌رانی خود با یادآوری سیاست‌های ناعادلانه و غیرانسانی اعمال شده از جانب دولت‌های لاییک در گذشته این کشور و این‌که کادر حکومتی وی کادر دردآشنایی است گفت: «ما تبعیض را به‌خوبی می‌شناسیم. محرومیت را می‌شناسیم. فقر را چشیده‌ایم، سرکوب را می‌شناسیم.»

2) ماهاتیر محمد: غرب حق ندارد ایران را از فعالیت‌های هسته‌ای محروم کند.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=42933

نخست‌وزیر پیشین مالزی با انتقاد از فشارهای غرب برای جلوگیری از ادامه برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، گفت: «غربی‌ها حق محروم کردن ایران از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای را ندارند.» ماهاتیر محمد در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: «کشورها تلاش دارند با در اختیار گرفتن فن‌آوری‌های نوین خدمات بهتری را به ملت‌های خود ارایه کنند و این حق قانونی کشورهاست که بتوانند در این عرصه‌ها قدم بگذارند و قوانین بین‌المللی نیز این حق را به آنان داده است. وی درادامه با انتقاد از روی‌کرد دوگانه غربی‌ها در برخورد با کشورها و برخورداری آن‌ها از فن‌آوری‌های نوین، اظهار داشت: «اگر انرژی هسته‌ای امری مفید نیست چرا داشتن آن توسط قدرت‌های بزرگ دنیا مورد بحث قرار نگرفته است و در صورتی که مفید است پس غربی‌ها حق ندارند به بهانه‌های واهی دیگر کشورها از جمله ایران را از داشتن این حق محروم کنند.»

تهران امروز

1) آماده‌باش بانک مرکزی به بانک‌ها

http://www.tehrooz.com/

مسوولان وزارت اقتصاد در جلسه‌ای از مدیران شبکه بانکی خواستند تا آمادگی‌های لازم را برای واریز یارانه‌های نقدی داشته باشند. در این جلسه مقرر شد تا هم‌زمان با واریز یارانه‌های نقدی به حساب‌های سرپرستان خانوار، دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها مجهز به گزینه «یارانه نقدی» شوند. به این نحو که در دستگاه‌های خودپرداز گزینه‌ای اضافه شود که با زدن آن کلید مشتریان مبلغ واریزی یارانه‌ها را مشاهده کنند.

2) دیدار نخست‌وزیر عراق و دبیر شورای عالی امنیت ملی

http://www.tehrooz.com/1389/7/27/TehranEmrooz/400/Page/2/

دبیر شورای عالی امنیت ملی ابراز امیدواری کرد بر مبنای قانون اساسی و روند دموکراسی هر چه زودتر دولتی قوی و کارآمد برای خدمت به مردم عراق تشکیل شود. به گزارش مهر، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر دیروز با نوری‌المالکی نخست وزیر عراق ملاقات و گفت‌وگو کرد. در این دیدار وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی عراق نقش این کشور را در منطقه مهم و موثر ارزیابی کرد و اظهار داشت: «توسعه و تعمیق دوستی‌ها و روابط راه‌بردهای ایران و عراق تاثیر برجسته‌ای در امنیت و توسعه منطقه خواهد داشت.»

آفرینش

1) رییس‌جمهوری: باید ریل برنامه‌ریزی‌ها در کشور عوض شود

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=71390

رییس‌جمهوری با اعلام این‌که کلمه عدالت دنیا را به هم ریخته است، خاطرنشان کرد: گفت: «در 50 الی 60 سال اخیر قالب‌هایی درست شده است و ریل‌هایی گذاشته شده و برنامه‌ریزی ما در این ریل‌ها حرکت کرده است و این ریل‌گذاری‌ها طوری هستند که ما پول زیادی مصرف می‌کنیم ولی نتیجه کمی می‌گیریم پس ما باید این ریل را عوض کنیم.»

2) پورمحمدی: بی‌قانونی به فرهنگ عمومی تبدیل شده است

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=71391

رییس‌ سازمان بازرسی کل‌ کشور با اظهار این‌که بی‌قانونی امروز به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: «بی‌انظباطی و بی‌قانونی سطح زیادی از جامعه را فرا گرفته و بسیاری از مشکلات از این بابت است.»

همشهری

1) هند، چهارمین مصرف‌کننده نفت جهان

http://www.hamshahri.net/news-118704.aspx

کشور هند با رشد اقتصادی بالا و دارا بودن 15درصد جمعیت جهان، یک مصرف‌کننده مهم انرژی در دنیا به شمار می‌رود و در سال 2009 میلادی بعد از آمریکا، چین و ژاپن چهارمین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان بود.

2) کشورهای منطقه با استفاده از ظرفیت‌های خود شکست‌ناپذیر می‌شوند

http://www.hamshahrionline.ir/news-118663.aspx

رییس‌جمهوری ایران گفت: «اگر استعدادها و ظرفیت‌های طبیعی و انسانی منطقه با نگاه راه‌بردی و برادرانه درکنار هم قرار گیرد، موجب پیش‌رفت کشورها و ملت‌های منطقه و شکست‌ناپذیر شدن آنان می شود.»

دنیای اقتصاد

1) مناظره قیمتی آل‌اسحاق با وزیر بازرگانی.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=228722

در همایش ملی کاهش قیمت تمام شده آل‌اسحاق، رییس اتاق تهران با اشاره به موضوع مدیریت واردات به دولت هشدار داد که مبادا با این اقدام به نظامات سال‌های دهه 60 برگردیم.

2) دفاع وزیر اقتصاد از کارنامه اصل44

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=228756

وزیر اقتصاد با دفاع تمام عیار از همه واگذاری‌هایی که تاکنون صورت پذیرفته است خود را مرد قانون دانست و تاکید کرد که به عنوان مجری قانون نمی‌تواند از حضور شبه‌دولتی‌ها در بورس جلوگیری کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,