Saturday, 18 July 2015
23 October 2020
نامه سرگشاده آیت‌اله بروجردی به رهبر جمهوری اسلامی:

«‌آیا سه دهه قبل، ملت ایران بی‌دین بودند»

2010 October 21

خبر / رادیو کوچه

در آستانه سفر رهبر جمهوری اسلامی به شهر قم در تاریخ 27 مهر 1389، نامه‌ای از سوی آیت‌اله بروجردی زندانی سیاسی محبوس در بند روحانیت در اختیار فعالان حقوق بشر و دمکراسی در ایران قرار گرفت که در آن، آیت‌اله خامنه‌ای به عنوان مسوول اصلی نقض گسترده حقوق بشر به ویژه در زندان‌ها، مورد سوال قرار گرفته است.

متن کامل این نامه در زیر می‌آید:

این‌جانب، سید‌حسین کاظمینی بروجردی، بندی زیر شکنجه از خاندانی برجسته با شجره نامه‌ای معتبر، بیش از سی سال از بهترین ایام عمرم را صرف اعتلای فرهنگ معنوی و رواج اخلاق الهی نمودم، اینک از شما که در راس حکومت هستید می‌‌پرسم:

آیا سه دهه قبل، ملت ایران بی‌دین بودند و بانی این نظام آن‌ها را مومن کرد؟

آیا مردم این مملکت فقیر بودند و انقلاب کنونی آن‌ها را ثروتمند نمود؟

آیا تعداد زندان‌ها با دیروز ایران یک‌سان است؟

شما به این مردم چه داده‌اید که به آن افتخار می‌کنید؟

سوغات انقلاب، بی‌انگیزگی جوانان است، بی‌کاری، قطع آب و برق و گاز، گرانی کمرشکن، تاراج منابع طبیعی، هرج و مرج اعتقادی، حراج میراث ملی و بسیاری ارقام که موجود می‌باشد.

اکنون در زندان به نام شما و به خاطر بقای ولایت مطلقه فقیه، انواع صدمات بر مذهبیون و سیاسیون غیر وابسته به حکومت عملی می‌گردد تا حدی که از این گرفتاران زنجیر دیکتاتوری، تنها اسکلتی باقی مانده است. روزی که بعد از سی سال، زندانی سرشناس لبنانی (سمیر قنطار) را از زندان‌های اسراییل آزاد می‌کردند، دیدیم که چگونه با توان‌مندی و حال و روز نیکو و عافیت جسم و امنیت روح، رها شد، ولی عکس‌های قبل از زندان ما را ببینید و کالبدی که باقی‌مانده را مشاهده و مقایسه نمایید.

امروز، عامه مردم اسلام سیاسی را آزموده‌اند و بیلان کار آن را در عمر انقلاب فعلی مشاهده کرده‌اند. اگر سی سال قبل ملت ایران با وجود فریب بزرگی که خورد و خیال نمود که زیربنای این رژیم استقلال، آزادی، جمهوریت و خداجویی است و میل به چنین سیستم سیاسی پیدا کرد، اکنون هیچ‌گونه تمایلی به ادامه آن ندارد. بدیهی است وقتی که صندوق رای از فیلتر شورای نگهبان که نگهبان تاج و تخت ولایت فقیه است تا وزارت کشور که تسبیح به دست روحانیون درباری است، می‌گذرد، چگونه ایده و آرزوی هفتاد میلیون نفوس ایرانی تحقق می‌یابد؟ اگر میزان هیت حاکمه فعلی، آرا‌ مردم باشد، باید رفراندومی آزاد و بدون گزینه‌های تحمیلی حکومت برگزار گردد و چون مسوولین امور، بنا به اسناد و مدارک موجود، مجرم هستند و به کرات به ایران و اسلام و ملت خیانت کرده‌اند و آثار آن در کشتارها، ویرانی‌ها، زندان‌ها، گورستان‌ها و تبعیدها ‌مشخص و معلوم می‌باشد، لهذا باید رای‌گیری زیر نظر مستقیم دیده‌بان‌ها و ناظرین سازمان ملل متحد انجام پذیرد.

آیت‌اله سید‌حسین کاظمینی بروجردی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,