Saturday, 18 July 2015
30 October 2020

«گالری/پنجمین دوسالانه‌‌ی بین‌المللی عکس تاشکند در ازبکستان»

2010 October 21

کاوه بغدادچی / عکس

«کاوه بغدادچی» موفق به کسب مدال طلای پنجمین دوسالانه‌‌ی بین‌المللی عکس تاشکند در ازبکستان شد. دوسالانه‌‌ی بین‌المللی عکس تاشکند یکی از معتبرترین روی‌دادهای عکاسی هنری در آسیاست که امسال پنجمین دوره‌ی آن در سه بخش موضوعی مختلف برگزار شد.

برگزیدگان سال 2010 این بی‌ینال طی مراسمی که 23 مهرماه در تالار بزرگ آکادمی هنر تاشکند برگزار شد، معرفی شدند و «کاوه بغدادچی» عکاس ایرانی، که به دعوت برگزارکنندگان به ازبکستان سفر کرده است، در مراسم پایانی حضور داشت و مدال طلا و لوح تقدیر خود را دریافت کرد.

با توجه به پذیرش سه مجموعه عکس و سه تک عکس از این عکاس ایرانی برگزارکنندگان دوسالانه سالن ویژه‌ای را در محل آکامی هنر ازبکستان به نمایش آثار وی اختصاص دادند.

مجموعه‌ی عکس «زندگی ایرانی روی فرش ایرانی» و سه تک عکس در بخش موضوعی «انسان، سنت، محیط‌زیست» و نیز مجموعه عکس‌های «خاطرات یک زندگی» و «انسان‌ها چگونه سیب می‌خورند» در بخش موضوعی «بال‌های تجربه» مورد پذیرش و تقدیر هیت داوران دوسالانه قرار گرفت.

گفتنی‌ست بخش «بال‌های تجربه» در این بی‌ینال به عکس‌هایی که با گرایش آبستره، آوانگارد یا تجربه‌گرا تهیه شده باشند و فرم‌های بیانی متفاوتی را ارایه‌ نمایند، اختصاص دارد.

پنجمین دوره‌ی دوسالانه‌ی بین‌المللی عکس تاشکند که عکاسان بیش از 43 کشور جهان در ان شرکت کرده بودند، توسط خانه‌ی عکس تاشکند و با حمایت سازمان یونسکو، وزارت هنر و ورزش ازبکستان، شعبه‌ی «انیستیتو گوته» در تاشکند، انجمن هنر خلاقه‌ی ازبکستان، شهرداری تاشکند، دانش‌کده‌ی هنر طراحی تاشکند، موسسه‌ی هنری «کمال‌الدین بهزاد» ازبکستان و آکادمی ملی هنر ازبکستان برگزار می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , ,