Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
پس از گذشت سی‌وپنج روز،

«تمدید قرار بازداشت دانش‌آموز و وبلاگ‌نویس مازندرانی»

2010 October 22

خبر / رادیو کوچه

مقامات قضایی استان مازندران پس از گذشت 35 روز از بازداشت نوید محبی دانش‌آموز و وبلاگ‌نویس مازندرانی، قرار بازداشت وی را تمدید کرده‌اند.

به گزارش جرس، تاکنون مقامات قضایی و امنیتی مازندران اتهام این فعال دانش‌آموزی را مشخص نکرده‌اند و خبرها حاکی از عدم اجازه ملاقات و دیدار خانواده نوید محبی با فرزندشان است.

تاکنون خانواده محبی و مینا جعفری وکیل مدافع وی هیچ پاسخی از سوی مقامات دادگستری استان مازندران مبنی بر تفهیم اتهام و یا صدور قرار وثیقه برای آزادی وی دریافت نکرده‌اند.

گفته می‌شود که مقامات اطلاعاتی استان مازندران در تماسی تلفنی با خانواده وی، با بیان این‌که «تاکنون نوید محبی از اقدامات و فعالیت‌های خود ابراز پشیمانی نکرده و از عمل‌کرد خود دفاع می‌کند» عنوان کردند: «تا نوید از کارهای گذشته خود ابراز پشیمانی نکند هم‌چنان او را دربند انفرادی نگه خواهیم داشت.»

نوید محبی فعال دانش‌آموز و وبلاگ‌نویس مازندرانی که در مقطع پیش‌دانشگاهی مشغول به تحصیل بوده در روز 27 شهریور ساعت 11 طی یورش نیروهای امنیتی مازندران در منزل پدریش در شهرستان آمل دستگیر شده و به زندان اداره اطلاعات ساری (شهید کچویی) منتقل شد.

نوید محبی پس از انتخابات در جریان اعتراضات سال گذشته روز جهانی زن (‌8 مارس‌) و مراسم چهارشنبه‌سوری دو بار توسط اداره اطلاعات آمل به مدت چند روز بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفته بود.

بیشتر بخوانید :

«بازداشت فعال کمپین یک میلیون امضا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,