Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
رضا خندان همسر نسرین ستوده:

«یک ماه اعتصاب غذا شوخی نیست»

2010 October 22

خبر / رادیو کوچه

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، روز پنچ‌شنبه 29 مهرماه، در پی بی خبری از وضعیت همسرش، به سالن ملاقات زندان اوین مراجعه کرد تا شاید با تقاضای ملاقات همسرش موافقت کنند، این در حالی است که نسرین ستوده هم‌چنان ممنوع‌الملاقات است.

به نقل از مدرسه فمینیستی، رضا خندان اظهار داشت که نامه علی‌رضا آوایی، رییس دادگستری تهران را پس از چند بار مراجعه به دادسرای اوین به دفتر معاون دادستان تحویل داده، اما باز هم هیچ جوابی به وی ندادند. در آن نامه آقای آوایی متذکر شده است که طبق قانون پس از 40 روز بازداشت، خانواده نسرین ستوده باید حق ملاقات با وی را داشته باشند. اما به رغم این نامه آقای آوایی، روز پنج‌شنبه پس از مراجعه به سالن ملاقات اوین و تقاضای ملاقات با همسرش به وی گفته شده خانم ستوده ممنوع‌الملاقات است.

رضا خندان در ادامه افزود: «هیچ کس در این مملکت پیدا نمی‌شود که بگوید چرا همسر من ممنوع‌الملاقات و ممنوع‌التلفن است؟ مگر نه این که پرونده‌اش تکمیل شده و مراحل بازپرسی به اتمام رسیده، پس چرا نباید نه تلفنی بزند و بعد هم ممنوع‌الملاقات باشد؟ آن هم وقتی ما نمی‌دانیم واقعن او سالم است یا نه؟ نزدیک به یک ماه اعتصاب غذا شوخی نیست، من نمی‌دانم الان چه سرنوشتی انتظار فرزاندان‌ام را می‌کشد و مادرشان چه بلایی سرش آمده است. آخر جواب این دو بچه را چه بدهم که هر روز از مادرشان می‌پرسند؟»

لازم به یادآوری است که نسرین ستوده از 13 شهریور ماه در سلول انفرادی بند 209 است و از 3 مهرماه در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد و از آن زمان تاکنون به غیر از یک تماس سه ثانیه‌ای که خبر اعتصاب غذایش را داده، هیچ اطلاعی از او در دست نیست.

بیشتر بخوانید:

«دیدار وکیل نسرین ستوده با بازپرس پرونده موکلش»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,