Saturday, 18 July 2015
26 October 2020

«یک دست‌رسی تازه به رادیو کوچه، اینک آی‌فون»

2010 October 23

اردوان روزبه / رادیو کوچه

ardavan@koochehmail.com

خب نتیجه تلاش دوستان در رادیو کوچه و تیم فنی هم‌راه رادیو این شد که از چندی پیش برنامه‌های رادیو بر روی افزونه‌های «آپلیکیشن» آی‌فون نیز راه‌اندازی شده است. این سرویس در راستای محقق کردن دست‌رسی بیش‌تر کاربران و شنونده‌گان رادیو به برنامه‌ها بوده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پروژه‌ای که بی‌شک به این‌جا ختم نخواهد شد. ما از ابتدای برنامه‌ریزی کاری قصد‌مان این بود که از سرویس‌ها و ابزار‌های جدیدی که به یمن فن‌آوری، هر روز بهتر از دیروز نیز می‌شود رادیو کوچه را به روز کنیم. سرویس آی‌فون نیز در همین راستا و با هم‌یاری یک تیم پر‌تلاش به ثمر نشست.

در ابتدای ماه افزونه آی‌فون به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد که به بررسی عیوب و رفع مشکلات پرداخته شود، اما از بیستم ماه جاری میلادی یعنی اکتبر با تایید رسمی شرکت اپل این افزونه در بخش سرویس‌های «ای استور» آی‌فون قرار گرفت.

رعایت استاندارد‌های حرفه‌ای در تدوین این افزونه بر روی آی‌فون می‌تواند یکی از شاخص‌های مهم برای ارتباط بهتر بین کاربران و رادیو کوچه باشد. شما با نصب این افزونه بر روی گوشی هم‌راه آی‌فون خود می‌توانید به صورت زنده پخش برنامه‌های رادیو کوچه را داشته باشید. پادکست‌های روزانه که توسط تیم آنلاین رادیو روزانه بار‌گذاری می‌شود را با انتخاب برنامه مورد علاقه گوش فرا دهید. بخش‌های گزارش و خبر را مطالعه کنید و موضوعات مورد علاقه‌تان را از طریق پیام کوتاه، پست الکترونیکی و در گروه‌های اجتماعی اشتراک بگذارید. هم‌چنین می‌توانید مشترک خبرنامه رادیو کوچه از طریق همین سرویس آی‌فون شوید.

لازم است اشاره کنم در همین مدت کوتاه تعداد زیادی از شنوندگان کوچه این سرویس را بر روی آی‌فون خود نصب کرده‌اند که این نصب روندی صعودی داشته است. اگرچه در ایران این سرویس نمی‌تواند فراگیر باشد اما در کشور‌هایی نظیر ایالات متحده و اروپا که عموم شهروندان دست‌رسی به اینترنت‌های پر سرعت بر روی سرویس نوع سوم دارند می‌تواند مفید فایده باشد. بی‌شک تعداد ایرانیان مقیم در این کشورها کم نیست و آمار دریافت این افزونه از «آی استور» خود گواه و تایید راه‌اندازی این سرویس است.

خوشحالیم که توانسته‌ایم یک امکان دیگر را برای دست‌رسی کاربران خوب‌مان در رادیو کوچه به راه بیندازیم. از شما توقع داریم مارا در جریان نظرها و ایده هایتان بگذارید و به ما بگویید که شما اگر بخواهید سرویس‌های مشابهی را برای راه‌اندازی در رادیو‌کوچه پیشنهاد بدهید چه خواهید گفت و یا بگویید چه نقص‌هایی در همین سرویس می‌بینید.

اما منتظر باشید باز هم برای شما خبرهایی به زودی خواهیم داشت تا کوچه را قدم به قدم به شما نزدیک‌تر کنیم. شما مهربانی‌تان بر ما روشن است. در بررسی آماری سال گذشته مطلع شده‌ایم که بازدید‌های اختصاصی‌ی وب سایت رادیو کوچه بالغ بر میلیون و صفحاتی که دیده شده بیش از چند میلیون صفحه بوده است و این مسوولیت مارا سنگین‌تر و میل به ارتباط بیش‌تر با مخاطب را افزون‌تر می‌کند.

فراموش نکنید شما فقط یک شنونده نیستید. با رادیو کوچه شما هم‌راه و برنامه‌ساز آن نیز می‌توانید باشید. در هر‌جا با هر قومیت و ملیت و با هر ایده و باوری که دارید، فقط رعایت انصاف و دقت شرط کار با کوچه است.

در پایان یاد آوری می‌کنم شما از روی آی‌فون خود کافیست در جستجوی آی استور «Koocheh» را بزنید و یا آدرس مستقیم این افزونه در وب سایت اپل «ITUNES» را کلیک کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,