Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
بیش از چهل هزار یورو اجازه رسمی می‌خواهد،

«کنترل حواله پول از اروپا به ایران»

2010 October 23

رادیو کوچه

روز جمعه، ۲۲ اکتبر منابع دیپلماتیک در بروکسل، اعلام کردند در نشست آتی وزیران خارجه اتحادیه اروپا اجرایی شدن تحریم‌ها علیه ایران به تصویب برسد. بر این اساس حواله‌های بیش از ده هزار یورو تحت نظارت قرار خواهد گرفت.

به گزارش دویچه‌وله، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه، ۲۵ اکتبر در بروکسل تشکیل جلسه خواهند داد. بخشی از این دیدار به اجرایی شدن تحریم‌هایی اختصاص دارد که این اتحادیه فراتر از قطع‌نامه ۱۹۲۹ سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده است. اتحادیه اروپا قصد دارد فقط بخشی پروژه‌ی گاز رسانی «ناباکو» را که کشورهای غیراروپایی بسیاری در آن سهیم هستند از تحریم‌ها مستثنا کند.

خبرگزاری آلمان ۳۰ مهر ماه ۱۳۸۹ به نقل از دیپلمات‌های مستقر در بروکسل خیر داد وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نشست آتی خود روند اجرای تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی را مشخص می‌کنند.

بنا بر این گزارش با این تصمیم واریز کردن بیش از ده هزار یورو به حسابی در ایران باید به مقام‌های مربوط گزارش شود. همچنین از این پس حواله‌های بیش از ۴۰ هزار یورو تنها با دریافت اجازه‌ی رسمی ممکن خواهد بود.

مواردی که قرار است روز دوشنبه به تصویب برسد در حقیقت مفاد تحریم‌هایی هستند که اعضای اتحادیه اروپا حدود چهار ماه پیش در مورد آن به توافق رسیدند. تحریم‌های یادشده با امضای وزیران خارجه به اجرا گذاشته می‌شوند. با این تصمیم صدور کالاهایی که موارد استفاده‌ی دو گانه، نظامی و غیرنظامی، دارند به ایران ممنوع خواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,