Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«زنان خیابانی قربانیان حکومت اسلامی»

2010 October 23

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع: کردانه

حکومتی که وعده داده بود که جامعه پر از عدل و داد به‌وجود آورد. حال با سیاست‌های غلط خود کاری کرده است که تعداد زیادی از زنان کشور برای این‌که شکم خود و فرزندانشان را سیر کنند دست به خودفروشی می‌زنند. هر روز بر تعداد این زنان و دختران اضافه می‌شود. آن‌هایی که میلیون‌ها دلار به کشورهای دیگر کمک می‌کنند چرا آن پول‌ها که متعلق به همین زنان است خرج آنان نمی‌کنند.

به‌قول مرحوم آیت‌اله طالقانی که در اول انقلاب زمانی که فحشا خانه‌ها را بستند گفت شما با این کار همه جامعه را به فحشا خانه تبدیل می‌کنید. توجه شما را به صحبت‌های سردارساجدی‌نیا که در این رابطه است جلب می‌کنم. سردار ساجدی‌نیا ادامه داد: پلیس آمادگی دارد ظرف چند روز تمامی زنان خیابانی را از سطح شهر تهران جمع آوری کند اما انجام این اقدام مستلزم وجود یک نهاد برای نگه‌داری از این افراد است.

مرحوم آیت‌اله طالقانی که در اول انقلاب زمانی که فحشا خانه‌ها را بستند گفت شما با این کار همه جامعه را به فحشا خانه تبدیل می‌کنید

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان این‌که هیچ سازمانی متولی نگه‌داری از زنان خیابانی نمی‌شود گفت: «پلیس تنها مسوول جمع‌آوری زنان خیابانی است و باید دستگاهی دیگر نگه‌داری از آنان را به عهده بگیرد.» سردار حسین ساجدی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: «در حال حاضر زنان خیابانی به دغدغه و معضلی برای مردم تبدیل شده‌اند که باید هرچه سریع‌تر فکری برای حل این معضل کرد.»

وی ادامه داد: «پلیس آمادگی دارد ظرف چند روز تمامی زنان خیابانی را از سطح شهر تهران جمع آوری کند اما انجام این اقدام مستلزم وجود یک نهاد برای نگه‌داری از این افراد است.» رییس پلیس پایتخت اظهار کرد: «به دلیل این‌که هیچ سازمانی متولی نگه‌داری از این زنان نمی‌شود نمی‌توان اقدامی برای دستگیری آنان انجام داد.» وی با بیان این‌که پلیس تنها مسوول جمع‌آوری زنان خیابانی است و باید سازمانی دیگر متولی نگه‌داری از آنان شود تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند در این زمینه وارد عرصه شوند.»

وی گفت: «این زنان اگر مرتکب خلافی شوند مجرم هستند اما در حال حاضر موضوع زنان خیابانی یک مشکل اجتماعی است و باید به این ناهنجاری اجتماعی متناسب با شکل آن نگاه کرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,