Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
به نقل از پایگاه دیده بان حقوق بشر

«صدای آمریکا، توسط یک روحانی‌زاده اداره می‌شود»

2010 October 24

رادیو کوچه

منبع: دیده‌بان آزادی

تذکار از رادیو کوچه:

این نوشته ترجمه مستقیمی از پایگاه دیده بان آزادی است. رادیو کوچه صرف اقدام به ترجمه آن بر اساس چند نامه وارده کرده است و محتوای آن به طور مستقیم به پایگاه اطلاع رسانی دیده بان آزادی بر می گردد. رادیو کوچه پیشتر نیز متذکر شده که هر پاسخی یا نقدی بر نوشته های منتشر شده در این رسانه قابل نقد و پاسخ است.


در خلال دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان، صدای آمریکا، شبکه‌ی خبری بین‌المللی،‌ برای آموزش مردم اتحاد جماهیر شوروی در تفهیم واژهی آزادی نقش تاثیر‌گذاری داشته است.  با این وجود این شبکه در فروپاشی نظام امپراطوری جماهیر شوروی هم دارای نقش به سزایی بود و برای این مردم  ارمغانی به نام آزادی آورد که پیش از این توسط کمونیست‌ها به بردگی کشیده شده بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

امروز یکی دیگر از این نظام‌ها که کمی خشن‌تر از نظام جماهیر شوروی است و نه تنها باعث تهدید مردم خود شده بلکه باعث ایجاد نگرانی و هشداری برای تمام کشورهای دنیا است. این نظام، جمهوری اسلامی در ایران است ‌که توسط روحانیون متعصبی اداره می‌شود که قصد از بین بردن نژاد و مردم سرزمین پارس و هم‌چنین یهودیان و مسیحیان را دارد.

این روحانیون خود مسوول به وجود آمدن هولوکاستی دیگر هستند که مدرن و به روز است و از شیوه‌هایی هم‌چون زندانی کردن، تجاوز، شکنجه، کشتن معترضان به نوع اسلام تبلیغی آن‌ها و یا نادیده گرفتن حقوق زنان و دگرباشان استفاده می‌کنند.

تصوری که از صدای آمریکا به عنوان یک رسانه‌ی بین‌المللی وجود داشت رساندن پیامی رسا از مفهوم واژهی آزادی برای مردم ایران بود، پیامی که باعث تقویت تفکر و روحیه‌ی مردم در این کشور و سرانجام  ایجاد یک حرکت و موج در بین آحاد مردم به نشانه‌ی اعتراض به حکومت جمهوری اسلامی شود. به همان شکلی که در اتحاد جماهیر شوروی رخ داده است. این در حالی  است که شبکه‌ی خبری فارسی زبان صدای آمریکا که هدفش انتشار اخبار در خصوص این کشور است خیلی ضعیف‌تر از یک شبکه‌ی خبری نوپا عمل کرده و توسط یک روحانی‌زاده اداره می‌شود. کسی که پدرش به عنوان مشاور در خدمت‌ آیت‌اله خامنه‌ای (رهبرجمهوری اسلامی)  و برادرش نیز در دولت این نظام دارای سمت و مقام هستند.

علی سجادی

این شخص فردی است به نام علی سجادی که تحت فرمان و نظارت او این شبکه‌ی خبری فارسی زبان صدای آمریکا به استفاده از شیوه‌های ضد آمریکایی و از سویی دیگر حمایتی جمهوری اسلامی اقدام کرده است. به طوری که این روزها با دیدن برنامه‌های صدای آمریکا در بخش فارسی همگان آن را یک شبکه‌ی خبری مبلغ جمهوری اسلامی می‌دانند. سازمان دیده‌بان آزادی و دیگر سازمان‌های حامی حقوق بشر در حال کمک‌رسانی به سیاست‌مردان آمریکایی برای پاک‌سازی این شبکه هستند که البته تا کنون به نتیجه‌ی خاصی نرسیده‌اند.

هم‌اکنون جنبش آزادی‌خواه ایرانی‌ها به حمایت ما بیش از پیش احتیاج دارد. سیاست‌مداران بدانند در جهت بازسازی صدای آمریکا بخش فارسی به عنوان صدای آزادی،  باید اقدامی انجام دهند.

به ما بپیوندید در این بازسازی صدای آمریکا و برکناری علی سجادی و هم‌چنین جای‌گزینی شخصی که بتواند آزادی را برای مردم ایران به ارمغان آورده و جهان را به سمت صلح سوق دهد.

زمان کوتاه است و به دلیل بی‌توجهی دولت آمریکا و غرب که باعث رشد جمهوری اسلامی شده منجر به سرکوب آزادی‌خواهان ایرانی شده است.

تجربه نشان داده که مدیریت صدای آمریکا در واکنش به اعتراضاتی از این دست، جانب شخص و تیم مورد حمایت سجادی را گرفته است و این اقدام شانس مدیریت وی را افزایش می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


 1. کشانی
  1

  سردبیر گرامی
  ( آقا اردوان عزیز)
  از شما انتظاری بیش از این می رفت !
  این مایه خجالت من است که نوشته ی سخیفی همچون کلمات بالا را در سایت خود آورده اید و طبق روال معمول هم گفته اید که نظر ما نیست و نظر شخصی نویسنده است.
  از خواندن این متن من فقط دستگیرم شد که یک رشته ی ناپیدایی از خصومت پیشینی از سوی نویسنده، با شخصی به نام آقای سجادی وجود داشته (که ما خبر نداریم)، که در این نوشته سعی شده تا تسویه شود.

  من نه نویسنده ی متن بالا و نه آقای سجادی را نمی شناسم.
  و نظر خاصی هم در مورد صدای آمریکا نمی توانم بدهم بجز این که حس می کنم (و این صرفا حس من است و اثبات شده نیست و تهمت هم نمی زنم) که سطح برنامه هایش در حد حرفه ای نیست و همچون رسانه ای اپوزیسیونی عمل می کند، در حالی که ماموریت آن و مالیات آمریکایی و نیاز مردم ایران چیز دیگری از آن می خواهند (جریان آزاد اطلاعات).
  صرف نظر از کم و کیف آن رسانه، شرم آوری عنوان این نوشته است که نگرشی فاشیستی را تبلیغ کرده:
  “هر کسی که از تخمه ی آخوند باشد، حق حضور در نهاد هایی که ” من ” تشخیص می دهم را ندارد.”
  آخه بابا این هم شد تیتر ! خجالت آور است. سال هاست که اهل اندیشه ی ایرانی این گونه نگاه ها را سعی کرده اند دور ریزند و شما تازه مبلغ آن شده اید؟ شما باید این نوشته را بعنوان چهره ی فاشیسم در زیر نقاب دیده بانی دموکراسی نقد می کردید، نه این که عینا منتشرش کنید.
  اگر قرار باشد که بچه آخوند کنار گذاشته شود و بچه ی فلان مقام کنار گذاشته شود، خوب جهان آینده، همان خواهد شد که قبلا بوده، پس برای چه این همه “زر” می زنیم برای تغییر وضعیت این جهان؟
  خوب بگذاریم همان طور ماند؟ و همچون متون مکتوب یهودیان و مسلمانان و نازی ها و …، فرزندان را بخاطر جرم پدران مجازات کنیم.
  آن چیز که در مورد این آخوند زاده باید نپذیرفتنی باشد، تبعیض مثبت و منفی به نفع و بر ضرر او باید باشد.
  بخاطر آخوند زاده بودنش نباید به او حق بیشتری داد و بخاطر آخوند زاده بودنش ، حقی را که مستحق اش هست، از او سلب کرد.
  اگر او شایسته ی اشغال پستی باشد، حق نداریم محرومش کنیم و اگر شایسته نباشد، حق نداریم به او پست بدهیم، آنچنانکه نظام مقدس به خیل پر شماری از این آخوند زادگان داده است.
  والسلام.
  من کاری به سایت دیده بان آزادی ندارم. اما از سوی شما انتظار می رود که دیگر تکرار نشود!
  در ضمن، لطفاامضای مرا محفوظ نگهدارید.