Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

«سوخت‌گذاری در نیروگاه بوشهر از سرگرفته می‌شود»

2010 October 26

خبر / رادیو کوچه

علا‌الدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جمهوری اسلامی روز دوشنبه، سوم آبان اظهار داشت که روز سه‌شنبه در قلب راکتور نیروگاه اتمی بوشهر سوخت‌گذاری می‌شود.

به گزارش ایسنا، آقای بروجردی در حاشیه نشست دیدارش با سفرای کشورهای آفریقایی در تهران گفت که روز سه‌شنبه، چهارم آبان برابر با 26 اکتبر سوخت هسته‌ای این نیروگاه در قلب رآکتور آن قرار داده خواهد شد.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، حدود سه هفته پیش علت تاخیر در بارگذاری سوخت در قلب راکتور را «نشت» در یکی از استخرهای کنار راکتور اعلام کره بود.

بر اساس برنامه اولیه، قرار بود که در نیمه اول مهرماه پس از انتقال سوخت به قلب راکتور، نیروگاه اتمی بوشهر فعالیت خود را آغاز کند که این کار به تاخیر افتاده است.

مقام های ایران می گویند که این نیروگاه تا سال ۲۰۱۱ میلادی در حدود ۱۰۰۰ مگاوات برق تولید خواهد کرد که معادل دست کم دو و نیم درصد برق مورد نیاز در این کشور است.

آقای صالحی در مورد «نشت» گفته بود: «در فرآیند شست‌وشو، نشت کوچکی در استخر راکتور مشاهده و جلوی آن گرفته شد. همین نشت چند روزی فعالیت‌ها را عقب انداخت».

رییس سازمان انرژی اتمی ایران هم‌چنین احتمال ارتباط بین تاخیر در سوخت گذاری نیروگاه بوشهر با فعالیت کرم اینترنتی «استاکس نت» را رد کرد.

متخصصان ایران و روسیه ۳۰ مرداد روند سوخت‌گذاری در نیروگاه هسته‌ای بوشهر را آغاز کردند.

سوخت نیروگاه اتمی بوشهر توسط روسیه تامین می‌شود و پس‌مانده سوخت آن به روسیه انتقال می‌یابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,