Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
سوت

«عنوان چهارمی فوتسال ایران در جام جهانی کوچک»

2010 October 25

محمدرضا /  رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم‌ملی فوتسال ایران با قبول شکست در دیدار برابر پاراگوئه از کسب عنوان سوم مسابقات فوتسال جایزه بزرگ برزیل هم باز ماند و به مقام چهارم بسنده کرد. تیم‌ملی فوتسال ایران که با شکست برابر اسپانیا از راه‌یابی به دیدار نهایی ششمین دوره مسابقات فوتسال جایزه بزرگ برزیل بازمانده بود، بامداد دیروز (یکشنبه) در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها در سالن «نیوتن دی فاریا» شهر «آناپلیس» به مصاف تیم‌ملی پاراگوئه رفت و با نتیجه 5 بر 3 تن به شکست داد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران و پاراگوئه در پایان وقت عادی به تساوی سه بر سه دست پیدا کرده بودند اما این پاراگوئه بود که در وقت اضافی دو گل دیگر به ثمر رساند و مقام سومی را به‌دست آورد. «علی‌اصغر حسن‌زاده»، «محمد کشاورز» و «جواد اصغری‌مقدم» در این دیدار برای ایران گل‌زنی کردند، ضمن این‌که کشاورز با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه 39 این دیدار از زمین مسابقه اخراج شد. بازی‌کنان تیم‌ملی فوتسال کشورمان در این دیدار اصلن چهره یک تیم بازنده را نداشتند و بارها تا آستانه گل‌زنی پیش رفتند و حتا دیرک دروازه پاراگوئه را هم به لرزه درآوردند اما نتوانستند راه به جایی ببرند.

بدین ترتیب تیم‌ملی فوتسال کشورمان با کسب عنوان چهارمی به کار خود در مسابقات جایزه بزرگ برزیل پایان داد. این تیم که در سال 2007 و 2009 عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرده بود، در این دوره موفق شد تیم‌های گواتمالا (6 بر یک)، پرتغال(5 بر 3)، آرژانتین (2 بر صفر) را شکست دهد، مقابل تیم روسیه با نتیجه تساوی 3 بر 3 متوقف شد و از تیم‌های اسپانیا (4بر 6) و پاراگوئه (3 بر 5 ) شکست خورد.

«حسین شمس» سرمربی تیم‌ملی فوتسال این‌بار ناکامی تیمش را گردن داوران زن این مسابقه انداخت. در هر حال این تجربه جدید برای شاگردان شمس به قیمت ایستادن در رتبه چهارم تمام شد. ایران در نیمه‌نهایی مغلوب اسپانیایی شده بود که در نهایت توانست با غلبه بر برزیل به قهرمانی تکراری میزبان در این رقابت‌ها خاتمه دهد.

در حالی که شاگردان حسین شمس خود را برای شرکت در جام ملت‌های 2011 آسیا و جام‌جهانی 2012 آماده می‌کنند. سرمربی تیم ملی فوتسال خواستار انجام بازی‌های دوستانه با تیم‌های رومانی و پاراگوئه تا پیش از آغاز جام‌جهانی 2012 شد.

بر این‌ اساس سرمربی تیم ملی از رییس کمیته فوتسال خواست در زمان باقی‌مانده تا جام‌جهانی، زمینه حضور دو تیم پاراگوئه و رومانی را در ایران فراهم کند.

شمس پیش از دیدار پایانی تیمش پاراگوئه را قدرت جدید فوتسال دنیا دانسته بود.

به همین دلیل او در نظر دارد شاگردانش تا پیش از جام‌جهانی یک بار دیگر برابر این تیم و هم‌چنین رومانی که در مقابل برزیل عمل‌کرد خوبی داشت،‌ قرار گیرند.

تیم ایران در جام‌جهانی قبلی که در سال 2008 در برزیل برگزار شد با درخشش بی‌نظیری که داشت به عنوان پنجمی جهان دست پیدا کرد و بعد از آن در رده چهارم رنکینگ فیفا قرار گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,