Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
دادگاه تجدیدنظر تایید کرد،

«سی‌سال محرومیت از روزنامه‌نگاری محکومیت بنی‌یعقوب»

2010 October 26

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، با اعلام رای دادگاه حکم یک سال حبس تعزیری و ۳۰ سال محرومیت از روزنامه‌نگاری برای ژیلا بنی‌یعقوب‌، روزنامه‌نگار و فعال جنبش زنان در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید‌نظر استان تهران تایید شده است.

به گزارش تا آزادی روزنامه نگاران زندانی، حکم بدوی این روزنامه‌نگار که در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیر عباس صادر شده بود، در دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز تایید شد که به موجب آن ژیلا بنی‌یعقوب به جز تحمل یک سال حبس قطعی به ۳۰ سال محرومیت از حرفه روزنامه‌نگاری هم محکوم شده است.

لازم به ذکر است این حکم تاکنون برای احمد زید‌آبادی و ژیلا بنی‌یعقوب صادر شده است.

گفتنی است خانم بنی‌یعقوب درست یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته هم به هم‌راه همسرش در منزل مسکونی‌شان بازداشت و پس از دو ماه‌، با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

وی روزنامه‌نگاری مستقل است که طی سال‌های اخیر چند جایزه بین‌المللی در حوزه روزنامه‌نگاری را از آن خود کرده است که آخرین آن‌ها جایزه شجاعت در روزنامه‌نگاری‌، جایزه بین‌المللی آزادی بیان و جایزه بهترین وبلاگ‌نویس گزارش‌گران بدون مرز بوده است.

بهمن احمدی‌امویی، همسر ژیلا بنی یعقوب نیز به دلیل فعالیت‌های رسانه‌ای و روزنامه‌نگاری‌اش اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی است و دوران محکومیت ۵ ساله خود را می‌گذراند.

بیشتر بخوانید:

«ژیلا بنی‌یعقوب برنده جایزه ویژه آزادی بیان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,