Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
توسط مردان مسلح در افغانستان،

«ربوده شدن یک شهروند هلندی با راننده‌اش»

2010 October 26

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

یک شهروند هلندی با راننده افغان‌اش که با یک نهاد امداد رسان در افغانستان کار می‌کرد، از سوی افراد مسلح ناشناس روز گذشته ربوده شدند.

بر اساس معلومات ارایه شده از سوی شاهدان عینی و مقامات در شمال افغانستان، این شهروند هلندی و راننده‌اش در مسیر استان‌های کندوز و تخار توسط چهار مرد مسلح ربوده شده‌اند.

عبدالجبار تقوا استاندار تخار می‌گوید تلاش‌ها و جستجو برای پیدا کردن این شهروند هلند و هم‌کار افغان‌اش آغاز شده است.

آقای تقوا گفت تا هنوز نمی‌داند که این شهروند خارجی از سوی چی گروهی ربوده شده است و تا کنون کسی مسوولیت این آدم‌ربایی را به عهده نگرفته است.

بر اساس معلومات که تا کنون از سوی مقامات افغانی ارایه شده است، این شهروند هلندی در یک نهاد کمک‌رسان برای معیوبان کار می‌کرد.

هم‌چنان در مورد نام این شهروند هلندی و نام نهادی که وی با آن کار می‌کرد تا هنوز معلومات ارایه نشده است.

استان‌های تخار و کندز در شمال افغانستان در این اواخر ناامن شده و چندی پیش استاندار کندز هنگام ادای نماز جمعه در اثر یک حمله انتحاری با شماری از نمازگذاران کشته شد.

در ماه اگوست سال روان ده کارمند خارجی یک نهادصحی در استان هم‌جوار تخار در بدخشان از سوی افراد ناشناس کشته شدند.

هم‌چنان در یک رویداد دیگر اخیرن لیندانورگروف خانم بریتانیایی که با یک نهاد آمریکایی کار می‌کرد در شرق افغانستان ربوده شده و هنگام عملیات نجات کشته شد.

تا هنوز معلوم نیست که این خانم بریتانیایی از سوی آدم‌ربایان کشته شده و یا هم از سوی کماندوهای آمریکایی که بری نجات وی عملیات می‌کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,