Saturday, 18 July 2015
27 October 2020
بودن یا نبودن رییس جمهوری، مسئله این است،

«جمهوری اسلامی یا رژیم ولایت فقیه»

2010 October 27

خبر / رادیو کوچه

ارژنگ داوودی در آبان‌ماه ۱۳۸۲ بازداشت شد.‌ شانزده ماه بعد وی در دادگاه انقلاب توسط قاضی حداد محاکمه و به ۱۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

آقای داودی در طی مدت بازداشت به زندان‌های مختلفی شد از جمله زندان اوین، زندان بندر‌عباس و سپس به زندان گوهردشت کرج منتقل شذ. او در حال حاضر در بند ۴ زندان گوهردشت کرج زندانی است.

از تاریخ ۲۸ تیرماه ارژنگ داوودی دو هفته در اعتصاب غذا جهت اعتراض به سرکوب و محدودیت‌های به‌وجود آمده برای  زندانیان سیاسی به‌سر برده است.

در هشتم مرداد ماه ۱۳۸۹ گزارش شد ارژنگ داوودی پس از شانزدهمین روز اعتصاب غذای خود در زندان، ممنوع الملاقات شد.

در هشتم شهریور ۱۳۸۹ گزارش شد، ارژنگ داودی از در چهل و هشتمین روز از اعتصاب غذا در حالت کما فرو رفته و وضعیت جسمی وی نگران‌کننده بود.

در تاریخ ۲۴ شهریور گزارش شد، با گذشت دو ماه از اعتصاب غذای ارژنگ داوودی وی حاضر به شکستن اعتصاب غذای خود نیست.

بر اساس گزارش‌های رسیده توسط نزدیکان وی به رادیو کوچه وی اقدام به انتشار نامه‌ای اعتراض آمیز نسبت به وضعیت کنونی جمهوری اسلامی کرده است که رادیو کوچه متن کامل این نامه را منتشر کرده است:

به یاد خدا

ایرانیان جهان متحد شوید

سخنی با فعالان اجتماعی‌، کوشندگان فرهنگی و مبارزان سیاسی

در تمام جمهوری‌های دنیا حتا در جمهوری‌های فرمایشی مثل مصر و سوریه‌، شخص اول کشور عنوانش رییس جمهوری است ولی در قانون اساسی رژیم ولایت فقیه مستقر در تهران رسمن نوشته شده که رییس جمهوری شخص دوم کشور است که صد البته در حقیقت و در عمل بعد از هر رهبر مراجع حکومتی‌، خبرگان‌، مجمع تشخیص و شورای نگهبان عملن در زمره خیل مقامات تشریفاتی است‌.

اگر در کشوری عنوان شخص اول آن کشور شاه‌، ملک یا ملکه باشد‌، رژیم حاکم بر آن کشور را پادشاهی می‌گویند‌، اگر در راس یک کشور امی باشد به آن سرزمین امارت می‌گویند و نیز اگر در راس کشوری امپراتور باشد آن را امپراتوری می‌نامند‌.

پس در ایران چون عنوان شخص اول رژیم‌، ولی فقیه است نظام حکومتی می‌شود‌، رژیم ولایت فقیه و نه جمهوری ولو با پسوند اسلامی‌.

بنابراین درست نیست که بگوییم جمهوری اسلامی زیرا علاوه بر تناقض ذاتی دو جز‌ این ترکیب‌، چون در راس رییس جمهوری قرار ندارد‌، درست این است که بگوییم رژیم ولایت فقیه.

آن‌طور که همه می‌دانیم گانگسترها اصالتن افرادی هستند حقیر النسب و گدازاده یعنی کسانی که نه به اخلاق و انسانیت پایبندی دارند‌، نه قوانین کشور متبوع بر ایشان مهم است و نه به قوانینی بین‌الملل احترام می‌گذارند‌.

هر باند مافیایی از تعدادی گانگسترهای ریز و درشت تشکیل شده که برای پیشرو اهداف سودجویانه خود‌، قلمرو مابانه از هر وسیله نامشروعی استفاده می‌کند‌.

بنابراین به علت تشابه فراوان در رفتار‌، کردار و گفتار رژیم اشغال‌گر ایران با رفتار و کردار و گفتار گانگسترها ون باندهای مافیایی‌، دقیق‌تر این است که بگوییم باند ولایت فقیه مستقر در تهران و یا مافیای اشغال‌گر ایران که ما ایرانیان را به گروگان گرفته و خاک زرخیز کشورمان را در توبره کرده‌اند‌.

ارژنگ داوودی

معلم‌، شاعر‌، نویسنده‌، زندانی سیاسی

زندان رجایی‌شهر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,