Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
سوت- بازگشت قرمزها با شکست فینالیست آسیا

«طلسم شکست»

2010 October 27

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی برابر صدرنشین لیگ برتر باش‌گاه‌های ایران از بحران نتیجه نگرفتن در این رقابت‌ها خارج شد. در این دیدار که از هفته دوازدهم لیگ برتر در ورزش‌گاه آزادی تهران برگزار شد، تیم پرسپولیس با دوگل تیم ذوب آهن اصفهان را شکست داد و بار دیگر به جمع مدعیان این رقابت‌ها پیوست.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پرسپولیسی‌ها در پنج هفته اخیر لیگ برتر با کسب سه تساوی و دو شکست مقابل حریفان از کورس قهرمانی عقب افتاده بودند اما با پیروزی برابر صدرنشین این رقابت‌ها به رده سوم جدول رده‌بندی بازگشتند. تیم فوتبال پرسپولیس با این پیروزی 21 امتیازی شد و خود را به نزدیکی ذوب آهن 24 امتیازی رساند.

«علی ‌دایی» سرمربی پرسپولیس بعد از پیروزی تیمش مقابل ذوب‌آهن گفت: «اول باید به این تیم تبریک بگویم. ما امروز مقابل بزرگ‌ترین تیم ایران بازی کردیم، ان‌شااله در فینال لیگ قهرمانان پیروز شوند و به قهرمانی برسند. این آرزوی قلبی من است.»

وی ادامه داد: «امروز با شناخت کافی از ذوب‌آهن وارد میدان شدیم هرچند مقابل فینالیست لیگ قهرمانان انگیزه پیروزی ما چند برابر بود. با این حال در کل بازی چه نیمه اول، چه نیمه دوم حاکم توپ و میدان بودیم، به نظر من پرسپولیس با دلش بازی کرد و در این بازی جنگنده و کلن یک روز خوبی را داشتیم و امروز اصلن بازی‌کنان ما مرتکب اشتباهی نشدند و به نظر من اگر تیمی بتواند ذوب‌آهن فینالیست را به این صورت ببرد، پتانسیل بالایی دارد بازی‌کنان ما با تمام وجود کار کردند و تیم ذوب‌آهن کلن در طول بازی بیش‌تر از یک موقعیت نداشت که به تیرک زد ولی ما موقعیت‌های زیادی داشتیم که حتا پنالتی هم به دست آوردیم که متاسفانه نتوانستیم به خوبی از آن استفاده کنیم. شاید بازی حساسی که ذوب‌آهن در عربستان داشت این تیم را خسته کرده بود اما باید به شاگردانم تبریک بگویم که بعد از مدت‌ها آن فوتبالی که من دوست داشتم را ارایه دادند و در بهترین شرایط سه امتیاز را گرفتند.»

در ادامه علی‌دایی گفت: «تیم ما امروز به معنای واقعی فوتبال بازی کرد و با حداکثر پاس‌های سالم درصد اشتباهاتشان را کم کردند اما مهم‌تر از ‌آن دویدن و جنگندگی‌ آن‌ها و استفاده از کل فضای زمین بود. ما می‌دانستیم ذوبی‌ها در زمان دفاع خوب جمع می‌شوند و گل‌مان هم از روی پاس به عقب به ثمر رسید. ما روی این حرکات کار کرده بودیم. از صبوری هواداران‌مان هم ممنونم که پنج هفته نتایج بد ما را تحمل کردند، پشت ما را خالی نکرده و از ما حمایت کردند. خدا را شکر که بعد از حمایت آن‌ها از این میدان سربلند بیرون آمدیم و بازی شش امتیازی را بردیم.»

دایی درباره بازی بعدی و شرایط آتی پرسپولیس گفت: «مطمئنن همه بازی‌ها سخت است اما ما تلاش داریم دل هوادارانمان را شاد کنیم. ما یک شروع خوب در لیگ داشتیم اما متاسفانه وقفه‌های متعدد لیگ و نبود برخی بازی‌کنانمان باعث افت ما شد. الان یک مدت کوتاه است که همه نفراتمان کنار هم هستند و شرایطمان روز به روز بهتر می‌شود و فوتبال بهتری بازی می‌کنیم.»

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا گل خوردن‌های تیمش در دقایق پایانی به مسایل تاکتیکی ارتباط دارد گفت: «اصلن و ابدن، شاید بازی‌کنان تمرکز لازم را نداشتند اما با صحبت‌هایی که انجام دادیم امروز همه وظایفشان را درست انجام دادند.»

دایی در مورد دعوت «غلام‌رضا رضایی» به تیم امید گفت: «به غلام پیروانی احترام می‌گذارم اما رضایی در بدترین زمان به تیم امید دعوت شد. تیم ما هفت مهاجم ندارد که بخواهیم رضایی را هم از دست بدهیم. باید با تمام وجود بازی کنیم اما بدانید پیروانی بزرگ من است و هر کاری از دستم بر بیاید برایش انجام می‌دهم.»

در خاتمه سرمربی تیم پرسپولیس در مورد تیم ذوب‌آهن اظهار داشت: «آن‌ها تیم بزرگی دارند و بزرگ‌ترین تیم در پنج سال اخیر هستند. آن‌ها پتانسیل خیلی بالایی دارند که توانستند به فینال قهرمانان آسیایی برسند و در دو بازی آسیایی که در اصفهان و عربستان انجام دادند توانستند الهلال را ببرند نباید با این باخت ارزش کاری آن‌ها پایین بیاوریم چون کادرفنی و مربی خوبی دارند ولی ما فعل خواستن را بهتر صرف کردیم و نتیجه گرفتیم. من به ذوب آهن تبریک می‌گویم و امیدوارم قهرمان آسیا هم بشوند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,