Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد،

«بازداشت ۷۳۲ شورشی در ماه اخیر»

2010 October 27

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد در عملیات نظامی استان کندهار تلفات غیر نظامیان نسبت به عملیات در گذشته کاهش یافته است .

جنرال محمدظاهر عظیمی سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: «در این عملیات که رهبری آن را ارتش افغانستان به عهده دارد، قوای بین‌المللی نیز سهم دارند.»

وی نتیجه به‌دست آمده از این عملیات را مثبت خواند. آقای عظیمی علاوه کرد این عملیات در مراحل پایانی‌اش رسیده و از تجربه آن در دیگر مناطق نیز استفاده خواهد شد.

هم‌چنان سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان در نشست خبری امروزش گفت: «در ماه گذشته خورشیدی ۷۳۲ تن از مخالفان را بازداشت کرده‌اند که در میان آنان شماری از فرماندهان آن گروه نیز شامل می‌باشد.»


تلفات غیر نظامیان در جریان حملات ارتش افغانستان و به خصوص عملیات نظامیان خارجی در این کشور همواره مورد انتقاد قرار داشته است.

تحلیل‌گران در افغانستان می‌گویند تلفات غیرنظامیان باعث ایجاد فاصله میان دولت و مردم شده و مخالفان نیز از آن استفاده تبلیغاتی می‌کنند.

هر چند وزارت دفاع افغانستان عملیات کندهار را موفقیت‌آمیز و نمونه می‌خواند، اما به باور تحلیل‌گران این عملیات نتیجه نداشته و وضعیت هنوز هم در آن استان وخیم می‌باشد.

کندهار در جنوب افغانستان زادگاه ملاعمر رهبر گروه طالبان می‌باشد و از در حال حاضر یکی از مناطق نا امن در این کشور به شمار می‌رود.

با وجود حضور هزاران سرباز ارتش و پلیس افغان و هزاران سرباز کانادایی مخالفان دولت در آن استان از دارای پایگاه‌های نظامی می‌باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,