Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«ایران با صدور بنزین قدرت اقتصادی خود را تثبیت کرد»

2010 October 28

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) دولت‌های نهم و دهم چندین برابر دوره‌های قبل کار کرده‌اند.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیت دولت و مدیران اجرایی استان قم: «در سال‌های اخیر و در دولت‌های نهم و دهم چندین برابر دوره‌های قبل کار انجام شده است اما جبران عقب ماندگی‌های تاریخی ملت ایران نیازمند حرکتی پرشتاب و بی‌وقفه در همه بخش‌ها است». هیت دولت دیروز در قم تشکیل شد و برای عمران و آبادانی بیش‌تر این استان 170 مصوبه با اعتبار 1100 میلیارد تومان داشت.

2) ارتقای 22 پله‌ای ایران در مبارزه با مفاسد اقتصادی.

سازمان بین‌المللی شفافیت، وابسته به محافل صهیونیستی در گزارش سالانه خود به موفقیت ایران در مبارزه با مفاسد اقتصادی اعتراف کرد. موسسه مطالعاتی «لگاتوم» از ارتقای 22 پلـه‌ای «شاخص رونق» در ایران و رسیدن به جایگاه 92 جهان خبر داد.

جام جم

1) تحریم‌ها معمولن بی‌نتیجه است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100889462776

سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان‌ملل گفت: «قدرت‌های مشخص به ویژه آمریکا در پشت تحریم علیه کشورهای در حال توسعه قرار دارند و تحریم نه در جهت صلح و امنیت بین‌المللی، بلکه به ابزاری برای تحمیل مقاصد قدرت‌های بزرگ تبدیل شده است.»

2) قیمت CNG بیش از دو برابر می‌شود.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100889478101

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از افزایش قیمت سی‌ان‌جی به بیش از دو برابر خبر داد و اعلام کرد: «از سال آینده تبدیل خودروهای شخصی به دوگانه‌سوز در کارگاه‌های مجاز سی‌ان‌جی آغاز می‌شود.»

کیهان

1) سازمان امور مالیاتی: «با هدفمندی یارانه‌ها مالیات حقوق بگیران تعدیل می‌شود.»

http://www.kayhannews.ir/890806/4.htm#other404

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از افزایش معافیت مالیاتی سالانه پس از اجرای هدفمند کردن یارانه ها خبر داد.

2) دستگیری 2254 دانش آموز در ناآرامی‌های فرانسه.

http://www.kayhannews.ir/890806/16.htm#other1608

وزارت کشور فرانسه با انتشار بیانیه‌ای از دستگیری 2254 دانش‌آموز در ناآرامی‌های اخیر خبر داد. به گزارش خبرگزاری‌ها، به نقل از بیانیه وزارت کشور فرانسه در طول ناآرامی‌های گسترده فرانسه (از 12 اکتبر) تاکنون 2254 دانش‌آموز دستگیر شده‌اند که 1759 نفر از آن‌ها هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برند. بر اساس این گزارش 360 نفر از دانش‌آموزان نیز در دادگاه‌های این کشور در حال محاکمه هستند.

رسالت

1) تقدیر «دکتر احمدی‌نژاد» از تعامل مجلس با دولت در بررسی برنامه پنجم.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=43846

رییس‌جمهوری ایران در جلسه‌ مشترک با هیت رییسه کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه، از اعضای این کمیسیون به‌خاطر تعامل مناسب با دولت در بررسی برنامه تقدیر کرد.

2) ایران با صدور بنزین قدرت اقتصادی منطقه‌ای خود را در حوزه انرژی تثبیت کرد.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=43781

خبرگزاری «رویترز» با اعلام خبر صادرات بنزین ایران به سه کشور ارمنستان، افغانستان و عراق نوشت: «صادرات بنزین توسط ایران نشان داد که تحریم‌های غرب علیه این کشور بی‌‌نتیجه بوده و ایران هم‌چنان یکی از قدرت‌های سیاسی و اقتصادی منطقه به‌ویژه در حوزه انرژی است.»

تهران امروز

1) دستور توقف افزایش قیمت‌ها.

http://tehrooz.com/1389/8/6/TehranEmrooz/408/Page/2/?NewsID=51070

رییس شورای اصناف: «مردم گزارش بدهند، ما با گران‌فروشان برخورد می‌کنیم.»

در تازه‌ترین تحولات مربوط به اجرای قانون یارانه‌ها، یک مقام دولت از مصوبه کارگروه کنترل بازار مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت تا اطلاع ثانوی خبر داده است و هم‌زمان رییس سازمان اصناف هم از برخورد شدید با کسانی خبر داده است که هم‌زمان با اجرای قانون یارانه‌ها، از فروش کالا خودداری کنند.

2) کلینتون: «آمریکا با نیروگاه بوشهر مشکلی ندارد.»

http://tehrooz.com/1389/8/6/TehranEmrooz/408/Page/4/

وزیر امورخارجه آمریکا در دیدار با همتای اتریشی خود در نیویورک ضمن تاکید بر حق ایران برای برخورداری از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز اعلام کرد که واشنگتن هیچ مشکلی با نیروگاه اتمی بوشهر ندارد.

آفرینش

1) سخنرانی مورالس در مجلس.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=13021#71869

رییس‌جمهوری بولیوی دی‌روز با حضور در جلسه علنی مجلس طی سخنانی با اشاره به نیاز کشورش به هم‌کاری با ایران در همه زمینه‌ها، گفت: «از کشورهایی که علیه امپریالیسم هستند حمایت و با کمک کشورهای انقلابی امپریالیسم را خیلی زود نابود می‌کنیم.»

2) آمادگی دانش‌گاه آزاد اسلامی جهت هم‌کاری با موسسات تحقیقاتی.

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=71866

رییس‌مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با جمعی از محققان عرصه مهندسی ژنتیک در حوزه کشاورزی، تاکید کرد: «آینده استفاده از بیوتکنولوژی در کشور اجتناب‌ناپذیر است.»

همشهری

1) روسیه خواستار لغو حکم اعدام «طارق عزیز» شد.

http://www.hamshahri.net/news-119340.aspx

روسیه از مقام‌های عراق خواست بنا به دلایل انسانی حکم اعدام طارق عزیز را اجرا نکنند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از مسکو، وزارت امورخارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: «مسکو امیدوار است که شورای ریاست جمهوری عراق اجازه اجرای حکم اعدام طارق عزیز را ندهد.»

2) کمک به افغانستان با مصوبه مجلس صورت گرفته است.

http://www.hamshahrionline.ir/news-119333.aspx

ادعای کمک مالی ایران به رییس دفتر «حامد کرزی» روز گذشته دقایقی صحن علنی مجلس را به هم ریخت تا این‌که «علاءالدین بروجردی» رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که این کمک‌ها با مصوبه مجلس صورت گرفته است.

دنیای اقتصاد

1) سونامی و آتش‌فشان در اندونزی.

حدود 300 کشته بر اثر سونامی و آتش‌فشان در اندونزی.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=230107

یکی از مقامات مسوول در حوادث غیر‌مترقبه در اندونزی اعلام کرد که مجموع کشته‌شدگان یک زلزله به قدرت 7/7 در مقیاس ریشتر و هم‌چنین سونامی کشنده در این کشور به 272 نفر افزایش یافته‌است. این در شرایطی است که سرانجام هلی‌کوپتر‌ها و اعضای تیم‌های امداد و نجات به جزایر دور افتاده رسیدند.

2) راه خروج آمریکا از باتلاق مسکن.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=230080

مقاومت صاحب‌خانه‌های آمریکایی در بازپرداخت وام مسکن، بانک‌ها را در مسیر بدون انتهای «مصادره خانه‌های مقروض» قرار داده است تا جایی که تخمین زده می‌شود 11 میلیون ملک مسکونی در آمریکا در خطر غرق شدن هستند. اکونومیست در گزارشی تحلیلی، سه راه‌کار برای نجات بازار مسکن آمریکا پیش‌نهاد کرده و نوشته است افزایش طول بازپرداخت، کاهش نرخ ورشکستگی بانکی و مشوق‌های مالیاتی می‌تواند اقتصاد آمریکا را از باتلاق خارج کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,