Saturday, 18 July 2015
23 November 2020
مرکز بحران استان سوماترا اعلام کرد،

‌«بیش از سی‌صدوده تن کشته‌ در سونامی اندونزی»

2010 October 28

خبر / رادیو کوچه

طبق آخرین گزارش‌ها، شمار کشته‌شدگان سونامی در سوماترای غربی اندونزی به 311 نفر رسید و گروه‌های امدادی هم‌چنان به جست‌وجوی خود ادامه می‌دهند.

خبرگزاری ملی چین ضمن اعلام این  خبر نوشت، مرکز بحران استان سوماترا ‌در اندونزی اعلام کرد شمار گمشدگان این حادثه تا کنون 379 نفر اعلام شده است.

این  مرکز هم‌چنین افزود 261 نفر در این‌ حادثه به شدت آسیب دیده‌اند و 137 نفر دیگر نیز به صورت سطحی دچار آسیب شده‌اند.

گفتنی است که مقامات این  کشور هم‌چنان در تلاش هستند تا  بتوانند کمک‌های  مورد نیاز را به ساکنان  این منطقه برسانند اما قطع راه‌ها ارتباطی و پس لرزه‌های پس از سونامی هم‌چنان  عملیات کمک‌رسانی را به مشکلات زیادی مواجه کرده است.

قابل ذکر است که کشور اندونزی در سال 2004 شاهد بزرگ‌ترین سونامی تاریخ بوده است بیش از 180 هزار نفر از مردم جان خود را بر اثر این حادثه  از دست دادند.

از سوی دیگر شمار قربانیان آتش‌فشان کوه «میراپی» واقع در استان «یوگیاکاتارا» طبق آخرین گزارش‌ها از این کشور به 32 نفر رسیده است.

مقامات این استان اعلام کردند 25 تن از قربانیان این ‌حادثه در محل حادثه و بقیه نیز پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

گفتنی‌ است مقامات این استان افزودند گروه‌های‌ امداد و نجات به  عملیات خود برای کمک به  آسیب‌دیدگان این  حادثه هم‌چنان ادامه دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,