Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
پس از گذراندن دوران محکومیت،

«آزادی فعال دانش‌جویی دانش‌گاه خواجه نصیر از اوین»

2010 October 30

خبر / رادیو کوچه

علی پرویز فعال دانش‌جویی که در جریان حوادث انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته بازداشت شده بود روز جمعه پس از گذراندن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شده است.

به گزارش دانشجو نیوز، این فعال دانش‌جویی دانش‌گاه خواجه نصیر، ۱۲ آبان ۱۳۸۸ در پی اعتراضات دانش‌جویی پس از انتخابات، بازداشت و در دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

حکم وی در دادگاه تجدید‌نظر به یک سال حبس تعزیری و جریمه نقدی کاهش یافت. این فعال دانش‌جویی روز گذشته با تمام شدن دوران محکومیت یک‌ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

وی یک ماه از دوران بازداشت خود را در انفرادی گذرانده و یکی از ۱۷ زندانی سیاسی بود که در مرداد ماه ۱۳۸۹ در اعتراض به نقض حقوق اولیه زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زدند.

این فعال دانش‌جویی در هفته‌های گذشته و پس از انتشار بیانیه منتسب به ۱۴ زندانی سیاسی زندان اوین و درخواست تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری دهم و حوادث پس از آن مورد بازجویی و بازخواست قرار گرفت. محسن میردامادی، محسن امین‌زاده، عبداله مومنی و بهمن احمدی‌امویی از جمله زندانیانی هستند که در این ارتباط مورد بازخواست قرار گرفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,