Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
دادستانی افغانستان،

«ارسال پرونده دو وزیر به دادگاه»

2010 November 01

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

دادستانی کل افغانستان می‌گوید فرداد پرونده‌های دو وزیر پیشین حکومت را به دادگاه ویژه ارسال می‌کند. رحمت‌اله نظری معاون دادستانی افغانستان گفت پرونده‌های این دو وزیر که در مورد اختلاس میلیون‌ها دلار و خساره رساندن به دولت می‌باشد تکمیل شده است.

وی افزود حمیداله قادری وزیر پشین ترانسپورت متهم است که پول انتقال حجاج به عربستان سعودی را اختلاس کرده و هم‌چنان محمدامین فرهنگ وزیر پشین تجارت با استفاده از موقف‌اش بیش از 20 میلیون دلار را اختلاس کرده است.

اما این دو وزیر ادعای دادستانی را رد می‌کنند. محمدامین فرهنگ وزیر پشین تجارت می‌گوید او هیچ پولی را اختلاس نکرده و حاضر است در دادگاه از خود دفاع کند.

هم‌چنان حمیداله قادری وزیر پشین ترانسپورت ادعا دارد که اتهام علیه وی بی‌اساس بوده و  برای دفاع از خود اسناد کافی در دست دارد.

در این حال معاون دادستانی افغانستان می‌گوید بر علاوه این دو وزیر پرونده‌های 18 مقام بلندرتبه پیشین و بر حال حکومت تحت بررسی قرار دارد که پس از تکمیل شدن به دادگاه ویژه سپرده خواهد شد.

اخیرن نهاد شفافیت بین‌المللی بر اساس یک بررسی افغانستان را سومین کشور فاسد در جهان خواند.

حکومت افغانستان از چندی به این سو برای جلوگیری از فساد دست به اقداماتی زده است.

یکی از این اقدامات ایجاد دادگاه ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های مقامات بلند پایه دولت می‌باشد که متهم به اختلاس می‌باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,