Saturday, 18 July 2015
28 March 2023
سوت- مشکی خوش‌یمن برای قرمزها

«برد پرسپولیس مقابل استیل‌آذین»

2010 November 01

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم «پرسپولیس» تهران با پیروزی مقابل «استیل‌آذین» به مکان سوم جدول رده‌بندی رقابت‌های فوتبال باش‌گاه‌های برتر ایران صعود کرد. در این دیدار که در ورزش‌گاه «آزادی» تهران در حضور بیش از 20 هزار تماشاگر برگزار شد، تیم پرسپولیس با دو گل هم‌شهری خود را شکست داد تا در جمع مدعیان لیگ برتر باقی بماند. این یک پیروزی بزرگ برای دایی و شاگردانش بود که با کسب 3 امتیاز در این نبرد حیثیتی از قافله مدعیان عقب نمانند‌. پرسپولیس در دو بازی مقابل ذوب آهن و استیل آذین با نتیجه مشابه دو بر صفر پیروز شده و 180 دقیقه دروازه خود را بسته نگه داشته است. ضمن این‌که پرسپولیسی‌ها سنت‌شکنی کرده و برای اولین بار در تاریخ خود با پیراهن مشکی به میدان رفتند که برای آن‌ها خوش‌یمن بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«علی دایی» بعد از بازی با استیل‌آذین تاکید کرد که تیمش در نیمه دوم، بازی متفاوتی انجام داد و توانست حریفش را شکست دهد. علی دایی سرمربی پرسپولیس بعد از این بازی گفت: «اول باید بگویم که من فکر نمی‌کردم یک روز روبه‌روی رفیقم (افشین پیروانی) بایستم اما فوتبال همین است و نمی‌شود کاری کرد. ما در نیمه اول، پرسپولیس واقعی نبودیم و فقط سایه‌ای از پرسپولیس بودیم و حتا خیلی خوش‌شانس بودیم که گل نخوردیم. استیل‌اذین در این نیمه از ما سرتر بود اما در نیمه دوم ما به‌تر بودیم. ما می‌دانستیم آن‌ها در این نیمه کم می‌آوردند و با چند جابه‌جایی اجازه ندادیم هیچ فرصتی گیر بیاورند. ما در این نیمه موقعیت‌های خوبی به‌دست آوردیم و توانستیم دو تای آن‌ها را گل کنیم و بازی را ببریم.»

علی دایی در پاسخ به این سوال که آیا در حین بازی فشاری از سوی هواداران تیم احساس می‌کردید؟ گفت: «هواداران اصلن فشاری به ما نیاوردند و تیم را به جلو می‌خواندند. آن‌ها تاثیر زیادی در بازی رو به جلوی ما در نیمه دوم داشتند و کمک کردند که این بازی را ببریم. ما البته پیش از رسیدن به گل هم خوب بازی می‌کردیم و با حرکت از کناره‌ها سعی داشتیم که به دروازه حریف نزدیک شویم. در آن مقطع من دلم روشن بود که می‌بریم و توانستیم به گل هم برسیم چون فوتبال 90 دقیقه است و ما هم تا آخرین لحظه تلاش کردیم.»

سرمربی پرسپولیس در مورد هدف این تیم در لیگ برتر توضیح داد: «از روزی که تیم را بستیم هدف ما قهرمانی بود. ما سعی می‌کنیم در جام جذفی و لیگ نتایج خوبی بگیریم و به دنبال این هستیم که 2 جام برای هوادارانمان کسب کنیم. تیم ما پتانسیل لازم را دارد و اگر به خودباوری برسیم می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.»

دایی در پایان تاکید کرد از عمل‌کرد «محسن ترکی» داور بازی راضی نیستم. اما چه کار می‌توانم بکنم؟ ایشان در وسط زمین سوت‌های زیادی می‌زد و کارت‌های بی‌موردی می‌داد که به نظر من سلیقه‌ای بود. البته داوران زحمت زیادی می‌کشند و دستشان هم درد نکند. ولی در این بازی داور چندین بار به اشتباه سوت‌هایی به نفع ما یا علیه ما زد. ایشان خطاهایی را گرفتند یا از کنارش گذشتند که باید طور دیگری در مورد آن‌ها قضاوت می‌کردند ولی به هرحال از دست ما کاری ساخته نیست.»

اما افشین پیروانی سرمربی استیل‌آذین بعد از بازی با پرسپولیس دلیل اصلی شکست تیمش را مصدومیت و محرومیت‌های زیاد که باعث غیبت بازی‌کنان شده است، عنوان کرد. افشین پیروانی ضمن تبریک به علی دایی به خاطر تیم خوبی که ساخته گفت: «هر دو تیم تلاش زیادی در این بازی کردند اما ما برعکس نیمه اول که خوب بازی کردیم در نیمه دوم افت کردیم و بازی را باختیم. با این حال باید این باخت را فراموش کنیم و از الان به بقیه بازی‌ها فکر کنیم.»

پیروانی در توضیح دلایل اصلی شکست تیمش گفت: «ما در گذشته مشکلات زیادی داشتیم و من تیم را 14 روز است که از یک مربی خارجی تحویل گرفتم. «مهدوی‌کیا» و «کریمی» با وجود مصدومیت در این دیدار بازی کردند و مصدوم و محروم زیادی هم داشتیم. شما می‌دانید تیم استیل‌آذین با 17 بازی‌کن مطرح بسته شده اما امروز تعویض‌های ما همه امید بودند. با این حال همه بازی‌کنان زحمت کشیدند و باید امیدوار باشیم که در بازی‌های بعدی به‌تر شویم.»

سرمربی استیل‌آذین در مورد رویارویی‌اش با تیم سابقش یعنی پرسپولیس هم گفت: «من به پرسپولیس علاقه دارم به خصوص این‌که با دایی خیلی دوست هستم. اما فعلن به استیل‌اذین تعهد دارم. من طبق همین تعهدم به‌ترین ارنج و تعویض را انجام دادم اما قسمت این بود که ببازیم. تیم ما احتیاج به زمان دارد و اگر بازی‌کنان‌مان برگردند به‌تر می‌شویم.»

تیم فوتبال ذوب آهن 2 امتیاز حساس بازی با شهرداری تبریز را از دست داد اما به صدرنشینی 24 ساعته استقلال نیز پایان داد. با این تساوی ذوب آهن 25 امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر از استقلال دوباره به صدر جدول لیگ آمد. بدین ترتیب تیم فوتبال پرسپولیس توانست دوباره به رتبه سوم جدول صعود کند. البته امتیاز پرسپولیس با استقلال برابر است اما تیم پرسپولیس تفاضل گل کم‌تری دارد و به همین خاطر یک رتبه پایین‌تر قرار گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,