Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
پس از کشف دوبسته در شرکت‌های پست آمریکایی،

«کشف یک بسته انفجاری در دفتر صدراعظم آلمان»

2010 November 03

خبر / رادیو کوچه

بعد از ظهر روز سه‌شنبه، اداره صدراعظمی آلمان از پیداشدن یک بسته‌ مشکوک در این نهاد سیاسی کشور خبر داده است. احتمال می‌رود این بسته دارای مواد انفجاری و از همان نوعی است که از یمن به مقصد آمریکا ارسال شده بود.

به گزارش دویچه‌وله، اداره جنایی فدرال آلمان بعدازظهر سه‌شنبه ۲ نوامبر از پیداشدن یک شی مشکوک در دفتر صدراعظم آلمان خبر داده است. به گفته‌ی یک سخن‌گوی اداره آگاهی، متخصصان شناسایی مواد انفجاری در حال حاضر مشغول بررسی شی یاد شده هستند.

آخرین خبرها حاکی از آن است که این بسته حاوی مواد انفجاری است. کارشناسان عالی‌‌رتبه‌ی امنیتی به روزنامه‌ی «برلینر مورگن‌پست» گفته‌اند که مواد انفجاری دورن این بسته تا کنون ناشناخته است.

روزنامه‌ی «تاگس اشپیگل» می‌نویسد که درون این بسته پودر سیاه‌ رنگی یافته شده است. به نوشته روزنامه «برلینر سایتونگ»، شی یافت‌شده می‌تواند نمونه‌ای از بسته‌های حاوی بمب باشد که در روزهای اخیر به مقصد برخی از کشورهای غربی ارسال شده‌اند.

اضافه می‌شود شی یادشده نیز از طریق پست برای دفتر صدراعظم آلمان ارسال شده و فرستنده آن وزارت اقتصاد یونان قید شده است.

پایتخت یونان، آتن نیز روز سه‌شنبه ۲ نوامبر شاهد یک رشته‌ انفجارها در برخی از سفارت‌خانه‌های خارجی بود که  درظاهر در پی دریافت بسته‌های مشکوک مشابه روی داده است. یکی از بسته‌ها به آدرس سفارت آلمان فرستاده شده بود.

خبر پیداشدن بسته‌ی مشکوک در حالی انتشار یافته است که صدراعظم آلمان در کشور خود حضور ندارد و برای دیدار با مقامات بلژیک در این کشور به سر می‌برد.

لازم به یادآوری است هفته‌ی گذشته دو بسته پستی که از یمن به مقصد آمریکا در راه بودند و پیش از آن‌که به مقصد برسند، شناسایی و خنثا شده‌اند. در پی این روی‌داد مسوولان امنیتی در سراسر جهان به حال آماده‌باش درآمده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,